Підприємство родини народного депутата Розенблата постачатиме безпілотні комплекси Міністерству оборони України.

У 2018 році Міноборони запланувало в рамках держаного замовлення придбати такі комплекси у житомирської ТОВ «Українські авіаційні системи» (ТОВ «УАС»), одним із власників якої є дружина народного депутата Борислава Розенблата - Жанна. До списку постачальників безпілотників це товариство ввійшло вперше і раніше таку продукцію не виробляло і не поставляло. Яким чином, можливо,  ця фірма потрапила до списку Міноборони розслідувала Леся Іванова, журналіст програми «Наші гроші» https://bihus.info/rodinna-firma-rozenblativ-postacatime-minoboroni-bezpilotniki.

Співвласниками ТОВ «УАС» є дружина нардепа Борислава Розенблата Жанна Розенблат, її бізнес-партнер Костянтин Пожидаєв, а також Шаламберідзе Емзарій з Молдови, адреса якого знаходиться в офшорі (за інформацією Youcontrol  https://youcontrol.com.ua/contractor/?id=19641277).

з 31 травня по 29 липня 2016 р. визначальні відомчі випробування HAWK від родинної фірми Розенблата проходив у Державному науково-випробувальному центрі Збройних сил (ДНВЦ ЗСУ). Випробування пройшли успішно, але на вимогу журналістів показати результати та протокол випробування Міноборони відмовились, пояснивши це державною таємницею. Міністр оборони України Степан Полторак підписав Допуск HAWK-у, безпілотного авіаційного комплексу) у грудні 2017 р. 

Є також підстави вважати, що HAWK від Drone-Tech SRL, Молдавської компанії, який не пройшов випробування - це той самий HAWK, котрий невдовзі виставила на випробування компанія ТОВ«УАС» дружини Розенблата.

По-перше планери мають однаковий зовнішній вигляд. По-друге, Drone-Tech записана на Віталія Диденка з Молдови, яка поставляла деталі Товариству. По-третє, лише після випробувань ніби “свого” безпілотника українська компанія придбала комплектуючі, із яких він збирається. Наприклад, оптичні модулі пройшли розмитнення у листопаді 2016 р., корпуси планерів - у січні,  «успішне випробування» відбулося у червні-липні 2016 р.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 8 серпня 2016 р. № 517 у вартість продукції можуть бути зараховані витрати на оплату робіт і послуг сторонніх підприємств щодо виготовлення (розроблення, модернізації) деталей до виробу та щодо вдосконалення технології і організації виробництва. Під цю групу цілком можуть потрапити витрати фірми дружини Розенблата «УАС» на конструкторські послуги від фірм того ж Віталія Діденка («Transenergoproiect SA» та «Drone-Tech LP») послуги і роботи сторонніх підприємств уже витрачено близько трьох мільйонів.

Повʼязані особи

Розенблат
Борислав Соломонович
  • народний депутат України VIII скликання, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва
  • Кількість справ: 7
Розенблат
Жанна Леонідівна
  • дружина народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича, кінцевий бенефіціар Дочірнього підприємства "ФАВОРИТ ОПТ"
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 40358580