Опис партії

"Наш край” - проросійська політична партія, створена переважно з вихідців з “Партії регіонів”. Партія зібрала багатьох колишніх політиків-регіоналів, а також місцевих керівників доби Віктора Януковича. “Наш край” неофіційно ще називали “партією мерів”, оскільки від неї було обрано чимало міських голів на виборах 2015 року.

Історія

Партія була зареєстрована у 2011 році під назвою “Блокова партія” нардепом-регіоналом Антоном Кіссе, але фактично постала на політичній арені у 2014 році. Тоді частина колишніх членів “Партії регіонів” вирішили об’єднатися в новому політичному проєкті, перейменувавши "Блокову партію” на “Наш Край”.

Особливістю партії є відсутність яскраво вираженого лідера. Співголовами “Нашого граю” стали екснардепи Антон Кіссе, Олександр Мазурчак (також був мером Кам’янець-Подільського), Юрій Гранатуров (був мером Миколаєва), Олександр Фельдман, Сергій Кальцев та Сергій Шахов. Кіссе, Фельдман, Кальцев свого часу голосували за диктаторські закони 16 січня. 

Харківських бізнесменів Фельдмана та Олександра Ярославського крім того називали головними фінансистами “Нашого краю”. 

Серед впізнаваних облич партії також Володимир Макеєнко, який очолював КМДА під час розстрілів на Майдані.  

До партії також долучилися низка мерів, які донедавна представляли “Партію регіонів”. Зокрема це ексмер Херсона Володимира Сальдо, ексмер Маріуполя Юрій Хотлубей, ексмер Бердянська Володимир Чепурний, ексочільники Борисполя Анатолій Федорчук та Чернігова Олександр Соколов. Лідерів "Нашого краю" поєднує те, що вони мають бізнес-інтереси у своїх регіонах чи містах. 

Деякі українські ЗМІ, журналісти та політологи стверджували, що “Наш край” підтримували в Адміністрації президента Петра Порошенка, щоб не дати іншій проросійській партії "Опозиційному блоку" отримати контроль над місцевими радами на сході та півдні. Самі представники партії заперечували такий зв'язок.  

У 2015 році “Наш край” брала участь у місцевих виборах під гаслом “партія мерів, господарників та професіоналів”. Партію неофіційно ще називали “партією мерів”, через те, що від неї балотувалися чимало тодішніх міських голів.  "Наш край" був серед партій-лідерів за кількістю "джинси" перед місцевими виборами 2015 року

За результатами виборів “Наш край” посів третє місце: від партії було обрано 4357 депутатів і 156 міських, селищних і сільських голів. 

"Наш край" був серед партій-лідерів за кількістю замовної реклами у ЗМІ перед виборами, а депутатів від партії ловили на "гречкосійстві". 

Упродовж 2015-2019 років кандидати від “Наш край” також обиралися на виборах до новостворених об'єднаних територіальних громадах. Партія була серед лідерів на виборах ОТГ. 

У  2016 році кандидат від “Наш Край” Сергій Шахов переміг на довиборах до Верховної Ради в окрузі № 114 (Луганщина). 

На парламентських виборах 2019 року від нардепами стали три представники партії: Антон Кіссе, Валерій Давиденко та Сергій Шахов.

На місцевих виборах 2020 року партія “Наш край” посіла сьоме місце, отримавши 1937 мандатів у місцевих радах. Офіційне гасло партії на цих виборах змінилося на “сила господарників та професіоналів” (згадку про “мерів” було вилучено). 

Станом на 2021 рік партію очолювали троє співголів: Олександр Мазурчак, Антон Кіссе та Сергій Шахов. 

У червні 2022 року СБУ викрила схему, з якою голова партії та керівник її територіального осередку продавали прохідне місце до Верховної Ради за $2,5 млн.

Основний склад партії

Співголова Партії
Співголова Партії
Співголова Партії
Голова Центрального виконавчого комітету Партії
Координатор з міжнародних зв'язків
Член Політичної Ради Партії
Дивитись ще

Золото партійпоточні звіти за 2018 рік

Отримано
2 508 018.28 ₴
Витрачено
8 844 553.97 ₴

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися