Аграрна партія витратила чверть виборчого фонду на концерти

Фото: Аграрна партія витратила чверть виборчого фонду на концерти

Партію фінансували аграрні підприємці, партійці, учасники виборчої кампанії та маловідомі особи. Протягом трьох тижнів партія не відповідає на запит Руху ЧЕСНО про умови участі в агітаційних концертах співака Олега Винника.

На виборчу кампанію Аграрна партія України (АПУ) витратила 21,07 мільйона гривень. Близько 14,3 мільйона вона назбирала й витратила впродовж 11 днів – між 10 липня, датою подання проміжного фінансового звіту, і днем виборів.

У матеріалі "Голуби принесли Поплавському та Виннику 6,6 млн на вибори" Рух ЧЕСНО вже аналізував п'ятьох донорів, які першими вклалися в кампанію до 10 липня. Найбільшими спонсорами виборчої кампанії АПУ залишається родина партійця-підприємця Руслана Голуба з Тетієва, що на Київщині.

За підсумками всієї кампанії 20 донорів виборчих перегонів Аграрної партії України можна поділити на чотири групи:

- аграрні підприємства, чиї власники зазвичай не мають безпосереднього стосунку до партії (таких донорів семеро; загальна сума їхніх внесків у виборчий фонд – 12,62 мільйона гривень);

- мешканці Києва, Вінниці та Черкас, частина яких не завжди офіційно веде підприємницьку діяльність (таких донорів вісім; разом вони дали АПУ 6,13 мільйона);

- двоє учасників виборчої кампанії та член партії перерахували 3,5 мільйона;

- Київська районна організація партії з Полтави переказала на рахунок виборчого фонду АПУ 19 тис. грн.

На що витрачали?

Понад половину зібраних грошей Аграрна партія витратила на рекламу на телебаченні. Зокрема, 4,7 мільйона віддала за агітацію на каналі "Інтер", приблизно 3 мільйони – телеканалам "112 Україна" та "1+1".

"Ці вибори – це війна за українську землю. Голосуй за Аграрну партію! Захисти українське село!" – казав в одному з рекламних роликів перший номер у списку партії Михайло Поплавський

Другою за обсягом категорією витрат стали концерти. За їхню організацію партія заплатила 5,22 мільйона. Сайт АПУ за період від 5 до 19 липня повідомляє про щонайменше 8 концертів Олега Винника та Михайла Поплавського в регіонах.

На жаль, у партії від середини липня не відповідають на запити Руху ЧЕСНО про деталі участі в них зазначених виконавців. У прес-службі Винника теж не коментують, чи заробляв співак на цих концертах.


Анонс концерту Поплавського й Винника на сайті партії

Перший номер у списку партії "Голос" Святослав Вакарчук під час виборчої кампанії теж співав на концертах, які відбувалися на тій самій сцені, що й агітаційні заходи. Таких концертів було щонайменше 23. Вакарчук в інтерв'ю навіть згадував назву компанії, яка їх організовувала. Але офіційно з виборчого фонду "Голосу" тій фірмі не платили.

Рух ЧЕСНО аналізує остаточні фінансові звіти партій.

Незадекларовані витрати на рекламу у Facebook є щонайменше в партій "Слуга народу", ВО "Батьківщина", "Європейська солідарність" та "Опоблок".

Радикальна партія Олега Ляшка витратила на вибори 111,8 мільйона гривень. Більші видатки, майже 115 мільйонів, під час парламентської кампанії мала лише партія "Слуга народу", однак радикали практично за такі самі гроші одержали значно гірший результат.

Партія "Сила і честь" отримувала на рахунок виборчого фонду внески від фізичних осіб. Так, їй надіслали 248,4 тисячі гривень. Із них 210 тисяч переказав Сергій Сухов із Маріуполя. Людина з ідентичними прізвищем, ім'ям і по батькові є співробітником ТОВ "Метінвест Холдинг", що належить олігарху Рінату Ахметову.

А партія "Сила людей" рахунок виборчого фонду змогла відкрити лише в останній день агітації – 19 липня. За час кампанії політсила не отримала й не витратила звідти жодної копійки. 

 

 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]