11:49, 2 грудня 2016

Ярослав Москаленко тримає в готівці майже 12,5 мільйонів. У нього з дружиною 5 квартир та 9 земельних ділянок. Натомість, його колега Михайло Гаврилюк має лише маленьку квартиру в Чернівцях під яку взяв кредит.


Ірина Суслова продала квартиру у Ворзелі. Списочник БПП Леонід Козаченко в Бучі має 5 ділянок та будинок. “ОпоблоківецьОлександр Нечаєв живе в Бучі, а очолює Миколаївську парторганізацію.

Приірпіння у парламенті офіційно представляють два народні депутати - Ярослав Москаленко (96 округ, до якого входить Буча) та Михайло Гаврилюк (95 округ, до якого входить Ірпінь, Коцюбинське, Гостомель, Ворзель та Києво-Святошинський район).

Але є ще 3 нардепи-списочники, які мають нерухомість у Приірпінні, а отже можуть впливати на якість життя громади: Леонід Козаченко (БПП), Віктор Бондар (Відродження) та Олександр Нечаєв (“Опозиційний блок”).

 

Москаленко - найзаможніший нардеп Приірпіння

Натисніть для збільшення

Сім’я Москаленка показала в декларації 3 столичні квартири загальною площею майже 400 кв. м. І ще дві - у Бучі, яка входить до округу 96, де Москаленка обрали нардепом. Загальна площа цих двох квартир - 140 кв. м. Бучанські квартири з’явилися як власність дружини Інни Москаленко у 2015 році.

До слова, саме в цей час був збудований багатоповерховий житловий комплекс “Кампа” у Бучі на вулиці Лісовій, де одним із забудовників є Сергій Ареф’єв. Місцеві мешканці були проти цього будівництва й навіть позивалися до суду. Примітно, що Сергій Ареф’єв - був помічником нардепа Москаленка на громадських засадах. Ареф’єв також володіє тенісним клубом “Кампа”, де часто буває і сам нардеп.

Москаленко показав у своїй декларації два будинки. Один - власність дружини, розміром більше 400 кв. м, в селі Осещина, Вишгородського району. Інший - власність батька нардепа - в селі Лютіж, площею 68 кв. м.

У декларації - 9 земельних ділянок - всі у власності дружини декларанта. Загальна площа земельних наділів - трохи більше 1,2 га. 6 із них розташовані в селі Хотянівка, 2 в селі Осещина та 1 у місті Вишгород.

У декларації нардепа за 2014 рік нерухомість вказана та ж сама, у 2015 році додалися лише дві квартири в Бучі та будинок батька в селі Лютіж.

У декларації також указані 9 коштовних годинників, 5 з яких - виробників Breguet, HUBLOT, Audemars Piguet та Zenith - власність нардепа, інші - виробників Franck Muller, колекція Heart, Franck Muller, колекція Master Square, OMEGA та BREITLING - його дружини.

Ціни, наприклад, на швейцарські годинники HUBLOT варіюються - від 10 тис. доларів і вище.

Вартість швейцарських годинників Franck Muller  колекції Heart - більше 30 тис. доларів.

У власності нардепа лише один легковий автомобіль - Porshe Cayenne S, 2011 року випуску, а також два причепи (один з яких для перевезення човнів) та фургон.

Дружина Москаленка володіє двома причепами, автобусом “Неоплан”, двома сідловими тягачами та легковим автомобілем Bentley R Continental, 2006 року випуску.

З транспортних засобів, порівняно з 2015-м роком, у Москаленка з’явилися два причепи та фургон.

Щодо заощаджень, то частину коштів родина Москаленка, який голосував за недемократичні закони 16 січня 2014 року, тримає в Банку інвестицій та заощаджень. Відомо, що цей банк належить бізнес-партнерам покійного Ігоря Єремєєва. Сам же Москаленко в банку тримає 93 952 тис. грн, 138 547 тис. грн - вклад дружини. У цьому ж банку дружина нардепа тримає трохи більше 1,5 млн дол. Від банківських вкладів Інна Москаленко отримує майже 117 тис. дивідендів та трохи більше 2,7 млн як відсотки.

У 2014 році Москаленко оформлював вклади на себе, підприємницька діяльність дружини надавала у сотні разів більше прибутків. Більше того, понад 19 млн дружина отримала від продажу цінних паперів та корпоративних прав.

Якщо у декларації за 2014 рік не було інформації про готівку, то тепер громадяни знають, що Москаленко не довірив кошти на зберігання банку й тримає готівкою майже 12,5 млн грн. Його дружина тримає готівкою - 500 тис. євро та 554 тис. грн.

Москаленко вказав у декларації свою зарплату - 62 944 грн, кошти виділені Верховною Радою для забезпечення депутатської діяльності - 80 559 грн та відсотки від банківських вкладів нардепа - 2 701 грн.

Заробітна плата дружини, яка працює в ТОВ "СИНТЕЗ", становить майже 90 тис. грн, від здійснення підприємницької діяльністі жінка за 2015 рік отримала 4 000 грн.

 

Нардеп від БПП Козаченко - лендлорд Бучі

Списочник БПП Леонід Козаченко з дружиною має 5 ділянок (7, 15, 20, 35 та 50 соток) та будинок у Бучі площею 381 кв. м, який записаний на дружину. Право власності отримали 1997 року. На одній з ділянок нардеп ще будує дві господарчі будівлі площею 20 та 55 кв. м.

Фото: latifundist.com

Щодо майна, яке розташоване не у Приірпінні, то ще є низка квартир, ділянок та будинок. У столиці є квартира площею 158 кв. м та будинок 346 кв. м. Також є земельна ділянка площею 3 сотки.  Дві квартири у Фастові та Фастівському районі  - 38 кв. м  та 50 кв. м. Тут-таки є земельна ділянка - 21 сотка.

Натисніть для збільшення

Нардеп задекларував дві легкові автівки - Lexus 2007-го року випуску та Porsche Cayenne - 2008-го.

Козаченко володіє 1 тисячею акцій, вартістю майже 18 тис. грн.

Задекларував Козаченко й вклади в підприємства - ТОВ "ХЮНДАЙ ЮКРЕЙН ЕГРІКАЛЧЕ" - 14 850 тисяч грн, ТОВ "НТІ УКРАЇНА" - 2 млн грн, ТОВ "АГРОБІЗНЕСПРОМ" - 22 500 грн, ТОВ "ТЕНДЕР" - 1,6 тис. грн, ТОВ "ФУМІКОМ УКРАЇНА" - 500 грн вклала дружина нардепа.

У 2015-му році Козаченко отримав 74689 тис. грн зарплати, дивіденти - 97563 тис. грн, спадщина - 238 682 тис. грн, більше 16 тис. страхових виплат та 800 тис. грн - дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав. Дружина нардепа отримала від зайняття підприємницькою діяльністю більше 1 млн грн, 12588 - пенсії, 21189 тис. грн страхових виплат, більше мільйона гривень дивідендів та майже 85 тис. як відсотки.

Нардеп також задекларував кошти, позичені третім особам - 530 тис. грн та 25 тис. доларів.

У банку ПАТ "Райфайзен Банк Аваль" нардеп тримає понад 1,3 млн грн, а його дружина - майже 1,6 млн грн. Також Людмила Козаченко має вклад у ПАТ "Укрінбанк" - трохи більше 460 тис. грн.

634 тис. грн родина нардепа тримає готівкою.

 

Майданівець Гаврилюк узяв квартиру в кредит

Нардеп Михайло Гаврилюк, який потрапив до ВР на хвилі Майдану, з майна  задекларував лише квартиру в Чернівцях. Площа квартири - 30 кв. м. Її Гаврилюк придбав у 2007-му році за 11 тис. доларів. Ці кошти, як зазначено у декларації, нардеп взяв у кредит в банку “Надра”.

Варто зазначити, що Гаврилюк, якого обрали до парламенту від 95 округу (Приірпіння, Києво-Святошин), увійшов до міжфракційного об’єднання “Буковина”. За два роки в Приірпінні він приїхав лише раз на прийом громадян та й то спілкувався з місцевими політиками.

Спочатку депутат не задекларував нічого: ані грошових активів, ані навіть заробітної платні, яку другий рік отримує як нардеп.

Згодом Гаврилюк відобразив у декларації заробітну плату нардепа - 79 875 грн. Коштів на забезпечення депутатської діяльності, як у Москаленка, у Гаврилюка немає.

Коли обговорювали питання рівня заробітної платні нардепів Гаврилюк відповів:

 

Живи скромненько, кусай поменше - на довше хвате.

 

Як прокоментував для 112.ua його колега Володимир Парасюк:

 

Гаврилюк її (декларацію - авт.) подав, але він зробив мінімум 10 помилок.

 

Дружини у декларації 2015 року немає, як і інформації про її доходи, бо сам факт одруження мав місце у 2016 році.

За 2014 рік Гаврилюк заробив дещо більше 50 тис. грн.

 

Народна депутатка Суслова продала пограбовану квартиру

Ще одна народна депутатка, яка, за інформацією ЗМІ, пов’язана з Приірпінням - Ірина Суслова. Вона має квартиру у Ворзелі. Саме цю квартиру пограбували невідомі рік тому й винесли дорогоцінності та три шуби.

 

До парламенту Суслова потрапила за списком “Самопомочі” по квоті партії “Воля”, яку очолює Юрій Дерев’янко.

Після виборів її зі скандалом виключили з лав представників “Самопомочі”. Єгор Соболєв тоді і Суслову, і Дерев’янка звинуватив у тому, що вони розкололи “Волю” й Суслова пішла до БПП.

Тоді депутатка, згідно з декларацією, офіційно була безробітною. І мала 0 гривень доходу.

Жодного нерухомого майна у неї не було. Значилася лише машина Ауді 8 2004 року випуску.

У 2014 році, коли Суслова стала депутатом, у неї з’явився незначний дохід. Окрім цього вона отримала понад 100 тис. грн спадщини та 170,5 тис. грн від продажу автівки. Цього ж року у неї з’явилася MAZDA CX-7 2006 року випуску за 178,1 тис. грн.

У цій же декларації ідеться про те, що у депутатки з’явилося дві квартири. Одна площею 41,9 кв. м, а у другій квартирі, площею 45,3 кв. м, вона має лише четверту частину. З електронної декларації за 2015 рік стало відомо, що ця квартира розташована в Житомирі.

Щодо квартири у Ворзелі, то, ймовірно, власниця її продала. Сума від продажу нерухомого майна становить дещо більше 126 тис. грн. Виходить 3 тис. грн за 1 кв. метр. Можна припустити, що вартість квартири дещо занижена, ймовірно, для мінімізації податків. Зараз ціна на нерухомість у Ворзелі, згідно з інформацією на рекламних оголошеннях, від 7 до 11 тис. грн за 1 кв. метр.

Дохід депутатки складається із заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи, - це 77 847 грн та з відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень - 80 559 грн. Ще майже 79 тис. грн - оплата поїздок. Гроші нардепка тримає не в банку, а готівкою - загальна сума становить 560 тис. грн.

Москаленко, Гаврилюк та Суслова - це не всі нардепи, які пов’язані з Приірпінням. Ще у трьох парламентарів є нерухомість у Бучі та Гостомелі.

 

Екс-“регіонал” Віктор Бондар - колекціонер картин та ікон

Віктор Бондар, який балотувався  як самовисуванець на Хмельниччині (191 округ), у Гостомелі має ділянку площею 15 соток і на ній будинок 611 кв. м. Ділянку отримав у 2007 році, а будинок оформив у 2014 році.  

Фото: rian.com.ua

Бондар має нерухомість і в інших курортних регіонах. Квартира в Одесі площею 78 кв. м, Алушта - 192 кв. м. Є ще ділянка 25 соток у Хмельницькій області.

Нардеп разом із дружиною має майже 80 картин та з 2 десятки ікон у своїй колекції. Також політик колекціонує різноманітні старовинні годинники: годинник першої половини XIX століття Dorullon, нідерландський підлоговий годинник 1760 р, нідерландський настільний годинник з червоного дерева (Лондон, 1780 р.), нідерландський настінний годинник «Zaanse Hangklok».

Окрім цього має і наручні у кількості 9 штук (7 наручних механічних годинників Breguet, годинник наручний механічний Ulysse Nardin, годинник наручний механічний Vacheron Constantin). Також три пари коштовних запонок. У дружини теж є 3 годинники та низка коштовних прикрас (2 каблучки, 2 кульчиків, 2 кольє).

Як підприємець вона заробила десь 3,3 млн грн. У цей час її чоловік як парламентар отримав близько 70 тис. грн і ще 80 на виконання депутатських повновжень. У цей же час Бондар має 50% корпоративних прав у ТОВ “Будінформ”.

Бондар задекларував 1 млн 485 тис. доларів, 840 тис. грн та 278 тис. євро готівки, у банку нардеп тримає 381 тис. грн.  Дружина має 57 тис. доларів та 1,7 млн грн заощаджень готівкою.

Спершу нардеп входив до групи “Воля народу”, а потім перейшов до “Відродження”.

 

Олександр Нечаєв з “Опоблоку” живе в Бучі, а очолює Миколаївську парторганізацію

У порівнянні з Бондарем депутат Олександр Нечаєв має доволі скромну нерухомість у Бучі. У нього є дві ділянки площею 14 та майже 3 сотки. І будинок площею 98 кв. м.

За інформацією ЗМІ, Нечаєв очолює Миколаївську обласну парторганізацію “Опоблоку”, хоча Миколаївського житла нардеп не задекларував. У його декларації є лише нежитлове приміщення площею 57 кв. м, придбане у листопаді 2015-го року як власність ТОВ "БІЗНЕСХОЛЛ".

Фото: nikvesti.com

Зате у столиці в нардепа з “Опоблоку” - 6 квартир. Загальна площа - 580 кв. м.

У декларації два автомобілі - LEXUS GX 460 2011 року випуску та TOYOTA FJ CRUISER 2007 року випуску, обидва у власності дружини нардепа.

Нардеп задекларував заробітну плату - 75 539 грн, 80 559 грн - компенсаційні виплати. Зарплата дружини в ТОВ "ПРАВНИЧИЙ ЦЕНТР НТТ" - 85 тис. грн. Майже 800 тис. грн відсотків отримує дружина нардепа від вкладів у банках.

Нардеп не довіряє банкам і тримає готівкою 56 тис. доларів. Натомість його дружина розміщує кошти в різних банках. У ПАТ "ДЕРЖАВНИЙ ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИЙ БАНК УКРАЇНИ" - 196 євро та майже 70 тис. доларів, у ПАТ "МІСТО БАНК" - 93 199 доларів та 660 тис. грн, у ПАТ "БАНК "КЛІРИНГОВИЙ ДІМ " - майже 51 тис. доларів, 288 євро та майже 813 тис. грн. Також дружина тримає готівкою 850 тис. гривень.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО оприлюднив огляд декларації депутатів Києво-Святошинської райради. Також місцеві ЗМІ зробили огляд декларацій депутатів Коцюбинської селищної ради та депутата Київської облради Ігоря Домбровського, обраного від Приірпіння.


Авторки

Ірина Федорів Ірина Федорівголовний редактор сайту ЧЕСНО, ГО ЦентрUA
Олена Жежера Олена Жежеражурналістка ЧЕСНО, ГО ЦентрUA