Здобули!
Сайт Верховної Ради б'є рекорди
Набридли суцільні зради і зневіра в державі? Тримайте перемогу!

Тут Україна попереду Франції, Великобританії, Китаю, Японії і навіть США. Росія взагалі "пасе задніх".

Неочікувано, але факт: сайт Верховної Ради України посідає перше місце серед усіх сайтів парламентів країн-членів ООН за кількістю відвідувань. І утримує це місце щонайменше кілька років поспіль. У місяць на сайт ВРУ –
rada.gov.ua – заходять майже 3 мільйони людей, і переглядають сайт понад 7,8 мільйонів разів. Сайт читають переважно жінки.

Громадський рух ЧЕСНО проаналізував показники сайтів парламентів 193 країн
.
~
У 2016 році ми вже робили аналогічний аналіз і також виявили, що сайт Верховної Ради найбільш відвідуваний сайт у світі. Цього разу ми вирішили порівняти показники сайтів за місяць (травень 2018) з урахуванням попередніх даних та прослідкувати динаміку змін за два роки.
ВЕРХОВНІ ДАНІ:
як сайт Верховної Ради обходить сайти інших парламентів світу
Існує декілька способів дізнатись статистику сайту. Google Analytics – популярна, проте закрита система статистики, тобто переглянути її показники може лише той, хто має доступ (як правило, він є лише у власника сайту). Коли такого доступу немає, можна скористатися сервісами відкритої статистики. Ми аналізували за допомогою платформи SimilarWeb, яка дозволяє отримати, виміряти та проаналізувати трафік більшості сайтів. Після того співставили показники сайту Ради, отримані в SimilarWeb, з даними Google Analytics, які нам надали в Управлінні комп'ютеризованих систем Апарату ВРУ.

З усіх країн-членів ООН ми відібрали топ-10 країн із найбільшими показниками за такими критеріями – відвідуваність, середній час перебування на сайті, глибина перегляду та відсоток відмов.

У країнах з двопалатним парламентом аналізували дані і верхньої, і нижньої палати.
!
Відвідування/сеанс
Відвідування або сеанс — це група взаємодій, які відбуваються на сайті протягом певного періоду часу
Середня тривалість перегляду
Середня тривалість перегляду - це час, протягом якого користувач переглядає сторінку або набір сторінок.
Глибина перегляду
Це кількість сторінок, яку в середньому переглядає один відвідувач.
Показник відмов
Відображає відсоткове співвідношення кількості відвідувачів, які залишили сайт прямо зі сторінки входу або ж переглянули не більше однієї сторінки сайту.
На показник відвідувань сайту парламенту впливає велика кількість факторів, серед них - поширення інтернету в країні та кількість населення, адже туди в першу чергу заходять саме громадяни тієї країни. Логічно було би припустити, що популярність сайту парламенту напряму залежить від кількості громадян. Але, як ми побачимо з дослідження, демографічні показники тут не мають вирішального значення.
Хто і як читає сайт Верховної Ради
Якщо у 2016 році сайт Верховної Ради за кількістю трафіку посідав 108 місце з-поміж усіх українських сайтів, то в 2018 - 103-тє. За відвідуваністю сайт Ради випереджає сайти Президента України і Кабінету Міністрів. Більше того, показники ВРУ навіть вищі, ніж в українських інформагентств - УНІАН, "Укрінформ", Ліги.

Медіа-аналітик Артем Сорока позитивно оцінює роботу сайту Верховної Ради, але зазначає і його недоліки:

Артем Сорока
digital аналітик
"Перше враження від головної сторінки сайту Верховної Ради – перенасичення контентом. Швидше за все у користувача, який потрапляє на першу сторінку, відбувається "розфокус". Відсутні чітки акценти. Але варто віддати належне, що сайт Ради за травень 2018 відвідало близько 3 млн унікальних користувачів. При цьому багато розважальних і інформаційних сайтів мають значно нижчий показник. Це свідчить про неабияку зацікавленість політичним життям з боку населення України"
У місяць на сайт Верховної Ради заходять в середньому до 8 мільйонів разів, така статистика зберігається протягом усього року з незначним падінням/ростом.
У місяць на сайт Верховної Ради заходять в середньому до 8 мільйонів разів, така статистика зберігається протягом усього року з незначним падінням/ростом.
Крім того, можна простежити періодичність відвідувань сайту в розрізі тижня – найбільшою відвідуваність є у перші три робочі дні, вона спадає в четвер і п'ятницю, та сягає свого мінімуму на вихідних. У ці дні катастрофічно падає і відвідування сесійної зали самими депутатами, ЧЕСНО навіть присвятив цьому окрему фоторубрику #НаРоботуЯкНаСвято.
Сайт Верховної Ради більше читають жінки – 57,58%, тоді як чоловіки становлять 42,42%. Щодо вікового діапазону відвідувачів українського парламенту, то найчастіше заходять 25-34 річні, таких майже 33%. Молода аудиторія (18-24 років) становить лише 10%, найстарша (65+ років) – 2,5%.

У середньому на сайті ВРУ одна людина проводить близько 5 хвилин. У топ-10 країн за показником відвідування Україна найвища в рейтингу. Однак в загальному заліку найбільше часу на сайті парламенту країни проводять мешканці Кірибаті та Лівану – вони витрачають на це понад 23 хвилини. Натомість Україна посідає 22 місце.
Майже 70% відвідувань сайту ВРУ відбувається з персональних комп'ютерів, решта 30% - з мобільних пристроїв.

Щодо географії відвідувань, то очікувано, найбільше людей заходять з України (95,28%), далі йде Польща (0,77%), Німеччина (0,69%), США (0,56%) і Росія (0,47%).

Серед реферальних сайтів (інші сайти, з яких перехрдять на сайт ВРУ, - прим. авт.) найбільш поширені - Wikipedia, UkrNet, Українське право та Децентралізація в Україні. Разом із цим, на сайт російської Думи, чомусь, переходять із таких сайтів як: yaplakal.com і vott.ru.
Соціальний трафік сайту Верховної Ради.
Найбільш популярні:
63%
Facebook
25%
YouTube
9%
ВКонтакте

Артем Сорока
digital аналітик
"Трафік з соціальних мереж на рівні 2,6% – це надзвичайно низький показник. Сторінка Верховної Ради у Facebook більше схожа на особистку сторінку Парубія. Сайт може покращити свої показники. Варто переглянути стратегію у соціальних медіа"
Звідки на сайт приходять відвідувачі?

Серед джерел трафіку на першому місці у сайту Ради - пошуковий (68%). Це означає, що найчастіше люди потрапляють на сайт із пошукових систем - Google.com (98,61%), Yandex (1,09%) та Yahoo (0,013%). Пошуковий трафік також найбільш поширений і серед сайтів інших парламентів світу.
3
сторінки в середньому за один раз переглядає відвідувач на сайті ВР
Ще один важливий параметр, який враховують під час аналізу сайту, - показник відмов. Він показує, який відсоток людей залишили сайт прямо зі сторінки входу або ж переглянули не більше однієї сторінки сайту. Що менший відсоток, то краще. За цим показником сайт Верховної Ради посідає 71 місце зі 193.

Артем Сорока
digital аналітик
"Відсоток відмов на рівні 48% не є аномально високим. Але його можна суттєво знизити, використовуючи перелінковки між статтями (яка майже не використовується на сайті) та попрацювати над рекомендаціями по видачі контенту"
Чому на сайт Верховної Ради заходять мільйони
Причина високої відвідуваності сайту Верховної Ради не змінилася з попередніх років: тут міститься вся законодавча база країни. Саме в її пошуках люди і потрапляють на сайт парламенту. Це видно з джерел трафіку (переважає пошуковий трафік) та найпопулярніших запитів, через які відвідувачі потрапляють на сайт Ради. Найчастіше шукають: ЦПК, КПК, Конституцію України, Цивільний кодекс, КУПАП (Кодекс України про адміністративні правопорушення, - прим. авт.), Земельний кодекс, Закони про судовий збір та про держслужбу.

Веб-аналітик Петро Головатий розповів, чому Google цінує і довіряє сайту Верховної Ради:

Петро Головатий
веб-аналітик
"Чому Google цінує цей сайт? По-перше, він любить і довіряє сайтам, розташованим у доменній зоні державних організацій (.gov) або освітніх організацій (.edu). Також пошукова система звертає увагу на вік домену, а сайту ВРУ вже понад 18 років. Сайт ВРУ входить до третини усіх сторінок з найбільш швидким завантаженням. У 75% завантаження відбувається менш ніж за 1,4 секунди. І, що цікаво, і хвала за це розробникам та адмінам сайту - так само швидко сайт працює і на мобільних"
БУКВА ЗАКОНУ
яке слово найчастіше згадується в Конституції України
Саме через те, що Конституція, кодекси і закони розміщені на сайті Верховної Ради в текстовому форматі, пошукові системи в першу чергу видають сайт ВРУ на запит користувача. В інших країнах закони не завжди розміщені на сайті парламенту, а якщо й розміщені, то не в машиночитних форматах, а, наприклад, у PDF.
так виглядає хмара
пошукових запитів
ВРУ

Петро Головатий
веб-аналітик
"Один із найважливіших факторів ранжування в Google — кількість і якість посилань із інших сайтів. Зараз на сайт ВРУ існує 54,6 мільйонів посилань, які розташовані на 32,2 тисячі доменів. Для порівняння, на українську Вікіпедію існує удвічі менше посилань. На додачу на сайті є контент, який цікавий користувачам, який шукають. Google бачить, що є попит на певну інформацію і як пропозицію він дає першим rada.gov.ua — усе цілком логічно"
За два роки відвідуваність сайту ВРУ зросла на понад мільйон. Швидше за все, це пов'язано з більш глибоким проникненням інтернету в Україні, збільшенням його швидкості, а також з поширенням мобільних гаджетів. Сайту ВРУ вдається утримувати високу позицію попри відсутність мобільної версії та зручного дизайну.
Матеріал підготував:
Олександр Саліженко
digital-менеджер ЧЕСНО
Made on
Tilda