Клюєв купив частку у Межигір'ї

Згідно з документом Печерського районного суду Києва, протягом 2007 р. з користування комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" Державного управління справами вилучили державну власність комплекс будівель та споруд (94 об'єкти нерухомості) розташованих на території урочища "Межигір'я" Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області. Вилучення відбулося на підставі розпоряджень Кабінету Міністрів України. Майно передали Міністерству охорони навколишнього природного середовища, а потім до статутного фонду НАК "Надра України". 

У свою чергу, голова правління НАК "Надра України" 25 вересня 2007 р. уклав договір міни, за яким відчужив нерухомість в урочищі "Межигір’я" ТОВ "Медінвесттрейд". Мова йде про комплекс будівель та споруд урочища Межигір'я КВ "Пуща-Водиця" по вул. Межигірській, 123а, та вул. Івана Франка, 19, у с. Нові Петрівці. Акт міни відбувся з порушенням вимог ч. 4. ст. 293 ГК України, якими визначено, що не може бути об'єктом міни (бартеру) майно, внесене законодавством до основних фондів, яке належить до державної або комунальної власності, у разі якщо друга сторона договору міни (бартеру) не є відповідно державним чи комунальним підприємством.

ТОВ "Медінвесттрейд" у тому ж 2007 р. продало це майно ТОВ "Танталіт". У 2010-2013 рр. "Танталіт" збудував "Центр відпочинку та здоров’я".

22 серпня 2013 р. Сергій Клюєв придбав у власність 100 % статутного капіталу ТОВ "Танталіт", загальною вартістю 147 млн грн. Згідно інформації Державної служби фінансового моніторингу України, зазначена сума коштів надійшла від компанії нерезидента Tisha Investments LTD (Британські Вірджинські Острови). За свідченням "Наших грошей", Клюєв придбав компанію в екс-нардепа від Партії регіонів Ігоря Гуменюка.

Починаючи з серпня 2013 р. Клюєв являвся єдиним власником ТОВ "Танталіт", яке на підставі приватної власності володіло та розпоряджалося "Центром відпочинку та здоров'я", так званою Резиденцією "Межигір'я" і через призначені ним органи управління до березня 2014 р. безкоштовно забезпечувало життєдіяльність колишнього президента України Януковича та його родини.

Повʼязані особи

Клюєв
Сергій Петрович
  • народний депутат України VIII скликання, самовисуванець
  • Кількість справ: 12

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 35371154