Кредиторська заборгованість незадекларована: НАЗК та прокуратура «взялися» за декларації депутата народного Дениса Дзензерського

   Журналісти програми "Наші гроші" з'ясували, що народний депутат від «Народного фронту» Денис Дзензерський не задекларував бізнес і мільярдні борги https://bihus.info/nezadeklarovanii-biznes-ta-milardni-borgi-nardepa-dzenzerskogo.

Основний бізнес Дзензерського складається із групи компаній «Веста». На теперішній час компанії ПАТ «Веста-Дніпро”, ПАТ “Веста індастріал”, ТОВ «Рекуперація свинцю» та ТОВ “Технокомплект”, які входять до групи “Веста” не повернули кредити низки банкам.

"ВТБ-банк" заявляє до групи “Веста” борг в 300 млн дол., поручителем за які виступив особисто народний депутат. “На сегодняшний день там несколько компаний, в том числе и господин Денис Викторович Дзензерский у нас поручитель”, - говорить представник “ВТБ-банку” Олександр Кунець. Банку «Кредит Дніпро» компанії заборгували 327 млн грн. Нині “Кредит Дніпро” через суд зтягує з Дзензерського, як з поручителя, 20% депутатської зарплатні.

Окрім боргів «ВТБ» банку, 108 млн грн “Веста” заборгувала банку “Форум”. Банку «ВАБ» підприємства «Вести» не повернули 648 млн грн. Казахському банку «БТА» - заборгували 514 млн грн. Ще понад 2,5 мільярди компанії винні державному Укрексімбанку, вже державний Приват чекає на 90 млн грн.

Водночас, у деклараціях нардепа з 2011 по 2016 роки нема згадки про фінансові зобов'язання перед банками, а сам Дзензерський, як повідомляють журналісти, переконує, що документи про поруку сфальшовані. Також депутат наголошує, що офіційно не має жодного стосунку до групи компаній “Веста”. І навіть заперечує дані з реєстру Міністерства юстиції України про те, що являється засновником цих Товариств.

З огляду на можливе відображення у деклараціях народного депутата неправдивих відомостей  та на активну діяльність журналістів та юристів проекту «Тисни!»  НАЗК вирішили перевірити подані Дзензерським декларації за 2015 та 2016 роки.  Крім цього, прокуратура відкрила справу проти нардепа за статтею 366-1 "Декларування недостовірної інформації", повідомляє програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» https://bihus.info/nazk-perevirit-deklaraciu-nardepa-dzenzerskogo.

Не зважаючи на висновки НАЗК, які виявили порушення в декларації народного депутата, НАБУ справу закрило. На теперішній час «ВТБ» банк та інші заявники оскаржують таке рішення в апеляційному порядку.

Повʼязані особи

Дзензерський
Денис Вікторович
  • народний депутат України VIII скликання, Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ", Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності
  • Кількість справ: 4