Нардеп Жеваго не задекларував півмільйона доларів зарплати і власну британську компанію

  Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації може каратися до двох років позбавлення волі. А якщо це поєднано із сумісництвом, то посадовцю загрожує  і конфіскація свіх отриманих доходів. Так юристи ЦПК повідомили про незадекларовані доходи народного депутата України Констянтина Жеваго, який поєднує державну посаду в Україні та  посаду виконавчого директора у Британії.

Позафракційний народний депутат Жеваго Констянтин Валентинович не вказав у деклараціях, що є кінцевим бенефіціарним власником залізорудної компанії Ferrexpo PLC, яка зареєстрована у Британії, і що з 2007 року працює там на посаді виконавчого директора.  У електронних деклараціях депутата за 2015 та 2016 роки зазначено лише, що він “опосередковано” володіє акціями Ferrexpo PLC – через сінгапурський трастовий фонд Minco Trust. Як це, опосередковано? І чому суми доходу від цієї компанії не значаться у декларації? 

Центр протидії корупції звернувся за витягом про компанію Ferrexpo PLC до офіційного британського бізнес-реєсру “Companies House”. У звіті компанії Ferrexpo PLC за 2016 рік зазначається, що її мажоритарним акціонером (50,3% акцій компанії ) є компанія з Люксембургу Fevamotinico S.a.r.l. Одноосібним власником люксембурзької фірми є компанія The Minco Trust, яка належить Жеваго К. 

Загалом народний депутат отримував доходів від посади за сумісництвом у сумі  480 тисяч доларів від цієї компанії та майже 7 тисяч швейцарських франків пенсії. Втім, ні компанію, ні суми доходів у деклараціях не фігурують.

За даними Укр. ав , Центр протидії корупції добився відкриття кримінального провадження проти нардепа Жеваго Костянтина Валентиновича.

Повʼязані особи

Жеваго
Костянтин Валентинович
  • народний депутат України VIII скликання
  • Кількість справ: 3