Будинок народного депутата Котвіцького безкоштовно охороняє Нацполіція без достатньої правової підстави

Журналістам програми "Наші гроші з Денисом Бігусом"  у випуску "Спецпризначенці для мільянерів" стало відомо, що народного депутата-мільйонера від партії "Народний фронт" Ігоря Котвіцького супроводжують два представники поліції, тобто депутат перебуває під безкоштовним захистом Нацполіції. Ще двоє поліцейських охороняють резиденцію під Харковом, якою користується народний депутат, але не проживає. Один з охоронців резиденції повідомив журналістам, що він є співробітником поліції особливого призначення.

За чинним законодавством, єдиною підставою для надання народним депутатам безкоштовної охорони силами правоохоронних органів – доведена загроза їхньому життю. В такому випадку охорона може надаватися за Законом «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» (рішення приймається слідчим, прокурором або судом) або за Законом «Про Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» (за рішенням Президента на підставі подання Голови Верховної Ради або начальника Управління держохорони). 

"Наші гроші з Денисом Бігусом" дізналися, що особиста охорона справді надана депутату Котвіцьому постановою слідчого у досудовому провадженні, однак нею не передбачена охорона маєтку у Харкові. Наразі депутат постійно проживає у київській квартирі, попри це харківська резиденція охороняється цілодобово представниками Нацполіції.

 

 

 

 

 

Повʼязані особи

Котвіцький
Ігор Олександрович
  • Верховна Рада 8, НАРОДНИЙ ФРОНТ, колишній засновник ОК «ЖБК «Орбіта-сервіс»
  • Кількість справ: 7