Народний депутата Іщейкін від "БПП" продав тещі незадекларовану нерухомість, а бізнес "віддав" помічнику

Народний депутат від "БПП"  Іщейкін Констянтин Євгенович незадекларував доходи, отримані від продажу нерухомості, а також переписав  незадекларовну фірму на свого помічника, про порушення антикорупційного законодавства повідомляють журналісти Bigus.info.

Народний депутат Іщейкін, відповідно до ЗУ "Про запобігання корупції"  мав повідомити про продаж квартири у своїй декларації за 2014 рік у рядку «Дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна», однак це поле Іщейкін залишив не заповненим. Зауважимо, що болгарської нерухомості не було у його декларації за 2013 рік. Як свідчить витяг з реєстру нерухомості Болгарії, Іщейкін з дружиною Юлією придбали нерухомість у 2008 році за 78 233 BGN (40 тис. євро), а продали у 2014 році у півтори рази дешевше – за 49 763 BGN (25 тис. євро), хоча фактична вартість такої квартири у 2014 р. становила 73 тис. євро. 

Окрім цього у власності Іщейкіна з дружиною до 2016 р. були незадекларовані корпоративні права на компанію «Юкон Інвест» у Варні. Невідомо, на яких умовах помічник Іщейкіна - Сергій Соколовський став власником фірми, однак, адже нардеп не декларував також доходу від продажу корпоративних прав у жодній декларації.

З огляду на вищезазначене, дії народного депутата Іщейкіна Констянтина Євгеновича можуть мати ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 Кримінального кодексу - Декларування недостовірної інформації. Відповідальність за цією статтею настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

 

Повʼязані особи