Законопроекти Богомолець можуть дати "зелене світло" на закупівлю ліків у фірм-посредників

5 законопроектів Комітету охорони здоров'я вже зареєстровано у Верховній Раді, щоб забрати гроші на ліки у міжнародних організацій, які зекономили державі 620 млн. грн. і віддати їх назад – чиновникам для “дерибану”. -повідомив Центр протидії корупції.

Автором першого з п’яти зареєстрованих законопроектів – №6245, який вже на розгляді Верховної Ради, – є голова парламентського Комітету з охорони здоров’я Ольга Богомолець.  Ним пропонується розширити перелік організацій, які можуть закуповувати ліки для МОЗ. Так, Богомолець пропонує до чинного переліку міжнародних організацій додати: “інші спеціалізовані фонди, організації та механізми,  ...товарів, робіт та послуг для забезпечення обороноздатності держави на підставі відповідних угод та відповідно до внутрішніх правил і процедур таких організацій”.

Тобто, якщо фірма перемогла на тендері по обороноздатності під грифом "секретно" - вона вже може поставляти ліки на рівні міжнародних організацій ЮНІСЕФ. Відповідні норми закону спричинять повернення підставних фірм на ринок ліків України.

Інший законопроект Ольги Богомолець, теж зареєстрований в Раді, №6194, яким встановлюються терміни придатності ліків, завезених міжнародниками в Україну. Пані Богомолець хоче зобов’язати міжнародні організації завозити ліки з терміном придатності не менше 66%, що обмежить кількість ліків, завезеними міжнародними організаціями та підвищить на них ціну. Такої вимоги до українських дистриб’юторів проект закону не висуває.

Доречно нагадити, що Богомолець має у власності фірми медичної практики та Благодійний фонд. Донорами благодійного фонду виступають так звана група Багрія, які раніше, до міжнародних організацій, за допомогою посредників поставляли ліки в Україну за завищеними цінами. З вищенаведеного, в діях Богомолець може вбачатися конфлікт інтересів при ініціюванні законопроектів та прийнятті рішень комітетом, а також можливий  вплив фармацевтичних компаній та постачальників ліків.

Повʼязані особи

Богомолець
Ольга Вадимівна
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, кандидат на пост Президента України 2019 р.
  • Кількість справ: 3