ПОРОШЕНКО ЗАСНУВАВ ТРИ ОФШОРНІ КОМПАНІЇ ДЛЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ АКТИВІВ ROSHEN та не задекларував їх

Через кілька місяців після того, як Петро Порошенко став Президентом України у 2014 році, на його ім’я заснували холдингову компанію на Британських Віргінських Островах (БВО) - Prime Asset Partners Ltd. Ця компанія створювалася як частина його кондитерської корпорації Roshen, яку на той момент оцінювали в суму від 1 до 3 млрд доларів - повідомляє Слідство.інфо.

 Згідно з документами, отриманими OCCRP, від самого моменту реєстрації 21 серпня 2014 року акції Prime Asset Partners Ltd.  коштують 1000 доларів, а їхнім єдиним власником записаний Порошенко. Загальна вартість акцій її кіпрської «дочки», CEE Confectionary, становить 2000 доларів, а голландський підрозділ, Roshen Europe B.V., має статутний капітал, що дорівнює 85 доларам

Однак, у Деклараціях за 2014, 2015 рік, поданою Петром Порошенком, дані про власність акцій статунтного капіталу офшорних фірм відсутні, що може свідчити про декларування недостовірної інформації Президентом України.

Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, -тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, відповідно до ч. 4 ст. 172-6 КпАП.

Окрім цього, ймовірне порушення Контитуції, а саме ст. 103, згідно якою Президент України не може мати іншого представницького мандата, обіймати посаду в органах державної влади або в об'єднаннях громадян, а також займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю чи входити до складу керівного органу або наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку - зазначили юристи  програми "Схеми".

Відповідальність за зайняття підприємницькою діяльністю передбачена Кодексом про адміністративні правопорушення статтею щодо сумісництва  -172-4.  Порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю -тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності чи винагороди від роботи за сумісництвом.

 

 

Повʼязані особи

Порошенко
Петро Олексійович
  • народний депутат Верховної Ради України IX скликання, партія "Європейська солідарність", Екс-Президент України
  • Кількість справ: 20