Народний депутат Грановський безкоштовно користується охороною Служби безпеки України

Український бізнесмен, мільйонер, народний депутат України від БПП Олександр Грановський з липня 2015 р. користується безкоштовною охороною від Служби безпеки України (СБУ). Про це йдеться у відповіді голови СБУ Василя Грицака на запит народного депутат Сергія Лещенка для розслідування Аліси Юрченко "Спецпризначенці для мільйонерів"  програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Так, згідно з відповіддю Грицака, на яку посилаються "Наші гроші", Грановський з липня 2015 р. користується безкоштовною охороною від СБУ.

Відповідно до  ч. 2 ст. 22 Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві" орган, який здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд, одержавши заяву або повідомлення про загрозу безпеці особи, зазначеної у статті 2 цього Закону, зобов'язані перевірити цю заяву (повідомлення) і в строк не більше трьох діб, а у невідкладних випадках - негайно прийняти рішення про застосування або про відмову у застосуванні заходів безпеки. 

З вищезазначеної  норми вбачається необхідність складання заяви або повідомлення про загрозу життю. Однак, Грановський  запевняє, що не впливав на рішення СБУ щодо надання йому охорони. У коментарі програмі Грановський заявив, що користується охороною як свідок у кримінальному провадженні, однак відмовився уточнити жодні деталі цього провадження. 

Народний депутат Вікторія Войціцька (Самопоміч), яку протягом півроку теж охороняла СБУ після замаху на неї, пояснює: щоб отримати охорону, їй довелося написати чимало звернень.

«Автоматично нічого не відбувалося, більше того, я дійсно писала відповідні звернення, – говорить Вікторія Войціцька. –  І в Державну службу охорони, і на Президента України, і на Прем’єр-міністра, і на Голову Верховної Ради».

Повʼязані особи

Грановський
Олександр Михайлович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, член партії "Блок Петра Порошенка"
  • Кількість справ: 11