Компанії, які належать братам Клюєвим, причетні до оборудок з кредитуванням від державних банків.

Відповідно до Єдиного реєстру судових рішень станом на 1 червня 2015 року компанії Клюєвих винні державним Ощадбанку та Укрексімбанку не менше 15 мільярдів гривень. Державні банки, через численні судові позови, намагаються стягнути борги з десятків компаній Клюєвих, повідомляють журналісти Центру протидії корупції.

До 2013 року компанією Activ Solar Gmbh, кінцевими бенефіціарними власниками якої і зараз є брати Клюєви, було збудовано 11 сонячних електростанцій. Однак, будівництво цих станцій не відбулося без державної допомоги. У документах з Реєстру судових рішень видно, що у 2011-2012 роках на будівництво станцій “компанії-Солари”, які мають право користування цими станціями, отримали від державного “Ощадбанку” не менше 500 мільйонів Євро кредитів та банківських гарантій.

За інформацією Центру протидії корупції, "Ощадбанк" не тільки надавав вищезазначеним компаніям кредити, але і виступап поручителем за іншими кредитними договорами. Наприклад, китайська CNBM International Corporation постачала Дунайській СЕС-1, СЕС-2 та Приозерне 1, що на Одещині, обладнання для сонячних електростанцій у формі товарних кредитів. "Компанії - Солари", отримали від Ощадбанку гарантії для забезпечення виконання зобов’язань перед китайцями на суму близько 160 мільйонів Євро. CNBM International Corporation звернулася в Антимонопольний комітет про надання дозволу на придбання частки у статутному капіталі кількох “компаній Соларів” і має право вимагати від Ощадбанку, тобто, від держави, повернення несплачених братами Клюєвими боргів.

На сьогоднішній день, більшість компаній, що отримували кредити, стали збитковими та не зможуть їх повернути, адже кошти були виведені з України. За даними Центру Протидії Корупції, тільки на рахунки кіпрської компанії AST Activ Solar Trading, яка є дочірньою компанією Activ Solar Gmbh і директором якої до травня 2014 року був зять Сергія Клюєва Каве Ертефай, було переказано з України близько 800 мільйонів Євро.

 

Повʼязані особи

Клюєв
Сергій Петрович
  • народний депутат України VIII скликання, самовисуванець
  • Кількість справ: 12
Клюєв
Андрій Петрович
  • екс-Голова Адміністрації Президента України, Секрета РНБО (14 лютого 2012 — 24 січня 2014)
  • Кількість справ: 6

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ None