Київрада виділила землю фірмі Ігоря Кононенка, ймовірно, за зниженими цінами

Громадська організація “Центр протидії корупції” оскаржує виділення землі в Києві фірмі Ігоря Кононенка. Два гектари землі розташовані всередині розв’язки на перетині вулиці Заболотного та Столичного шосе. Землю виділили за заниженими цінами, а пізніше дозволили будувати офіс замість СТО, про що вони повідомили у своєму виданні.

Як пишуть “Наші гроші”, у 2007 році Київрада віддала компанії ТОВ “Європейський дім” в оренду 1,9781 га (кадастровий номер 8000000000:90:128:0002) на перетині вул. Академіка Заболотного та Столичного шосе у Голосіївському районі міста Києва.

У 2012 та 2013 році договір продовжували з певними змінами. Орендна плата склала 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік. В 2007 році нормативна грошова оцінка склала 26 млн грн, а в 2010 упала до 6,5 млн грн. Таким чином, вартість земельної ділянки зменшили у 4 рази.

За інформацією "Центра протидії корупції", орендна плата могла залежати від зміни власників. До жовтня 2010 року власниками ТОВ “Європейський дім” були кілька фізичних та юридичних осіб. А от за два місяці до переоцінки вартості ділянки єдиним власником ТОВ “Європейський дім” стало ПАТ “Закритий недиверсифікований корпоративний фонд “Вік”. Його співвласниками були Кононенко Iгор та його рідні – Кононенко Вiталiй Григорович, Кононенко Вiталiй Iгорович.

Як відомо, з 2006 року по 2014 року Ігор Кононенко був депутатом Київської міської ради від ”Блоку Леоніда Черновецького”. Цілком ймовірно, як зазначили у Центрі протидіїї корупції, що переоцінка вищезгаданої земельної ділянки, відтак істотне зниження розміру орендної плати, відбулось не без впливу з боку депутата Кононенка. Крім того, Кононенко порушив умови договору. Там йдеться, що орендар зобов’язаний завершити забудову ділянки впродовж трьох років після укладання договору. Станом на 2016 рік ділянка залишається не забудованою.  У випадку порушення термінів забудови орендна плата збільшується вдвічі.

ЦПК звернулись до Голови Київської міської державної адміністрації Кличка В.В. Листом від 23.05.2016 року В.Кличко повідомив, що вартість земельної ділянки знизилась, тому що земельна ділянка призначена для будівництва. Вартість земельних ділянок для будівництва обраховуються з коефіцієнтом 0,5.

Повʼязані особи

Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20

Повʼязані юридичні особи

публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 34294509
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32454185