Юрій Одарченко суміщав посади народного депутата України та Голови Херсонської обласної держадміністрації

За інформацією громадського Руху ЧЕСНО, незважаючи на конституційну заборону суміщення депутатського мандату з  державною службою, в парламенті  станом на 15 квітня 2014 року перебувало принаймні 9 депутатів-сумісників, серед них і Юрій Віталійович Одарченко.

Так, Юрій Одарченко, перебуваючі на посаді народного депутата України, з 2 березня 2014 року був призначений на посаду Голови Херсонської обласної державної адміністрації. Попри те, що 11 квітня 2014 року після численних вимог громадськості позбутися сумісників у парламенті спікер Турчинов заявив, що він звернувся до порушників з проханням визначитися зі своїм місцем роботи – скласти мандат або відмовитися від призначень у виконавчій владі, Ю.Одарченко був звільнений з посади Голови Харсонської  лише  18 серпня 2014 року указом Президента України. 

Стаття 78 КонституціїУкраїни встановлює, що депутати, які через певні обставини змушені суміщати мандат, мусять звільнитися із займаної посади або написати заяву про складення депутатських повноважень у 20-денний строк. Окрім цього, ч3. 3 ст. Закону України "Про статус народного депутата" передбачається, що народний депутат, призначений (обраний) на посаду, що є несумісною з депутатським мандатом, і повноваження якого не припинено в установленому законом порядку, допускається до виконання обов'язків за такою посадою не раніше дня подання ним до Верховної Ради України заяви про складення повноважень народного депутата України.

Повʼязані особи

Одарченко
Юрій Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України, екс Голова Херсонської обласної державної адміністрації
  • Кількість справ: 3