Привантий університет, заснований фірмою народного депутата Поплавського існував лише на папері

 25-го листопада 2014 року Акредитаційна комісія України анулювала ліцензію для Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури» (КУК) та усіх його філій. Фактично, це означає, що приватний ВНЗ, який заснувала компанія Михайла та Олександра Поплавських, позбавили права набирати та навчати студентів.

За інформацією Слідство.інфо, приватний вищий учбовий заклад "Київський університет культури" існував тільки на папері, набирав студентів, які сплачували кошти, а після 3го курсу студентів переводили у державний Київський національний університет культури та мистецтв. За адресою корпусів приватного університету будуються приватні багатоповерхові будинки.

Рішенням Акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України позбавлено ліцензії Приватний вищий навчальний заклад «Київський університет культури» та його структурні підрозділи за фактом подання недостовірної інформації.  Акредитаційна комісія рекомендувала МОН передати документи Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури» до Генеральної прокуратури України.

За даними Державного підприємства «Інфоресурс», через який проходять усі видані Вишами дипломи, як мінімум за останні п’ять років (2009-2014 рр.) КУК не замовив, а отже, не видав жодного диплому бакалавра, спеціаліста або магістра.

Журналісти Слідства.інфо встановили, що остання акредитація приватного КУКа за напрямом філологія датована червнем 2010-го року. У січні 2014-го вищий навчальний заклад спокійно отримав продовження ліцензії за підписом міністра Дмитра Табачника. Згідно з поданим КУКом пакетом документів, у нього були і студенти, і викладачі, і навіть приміщення. У довідках приватний університет культури згадав про 8 факультетів, 29 кафедр, 641 викладач, 4479 студентів, з яких 2 241 – денної форми навчання та 2 238 – заочної. А ще – чотири приміщення для навчання. Перші два корпуси – на Чигоріна, 20 та Щорса, 36 – КУК нібито орендував у Фонду держмайна. Саме за адресою Щорса 36 Б та В  практично в центрі Києва, замість  корпусів стоять багатоповерхові будинки.

За даними реєстру фізичних та юридичних осіб, Михайло Поплавський, народний депутат України та Олександр Поплавський (син)– засновники компанії «Укрконцерт». А вона – прямий засновник приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури». За підрахунками журналістів, всі студенти, які вчилися на найдешевших спеціальностях, щороку платили КУКу майже 18 мільйонів гривень.

Повʼязані особи

Поплавський
Михайло Михайлович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 6
Табачник
Дмитро Володимирович
  • Міністр освіти та науки України 11 березня 2010 — 23 лютого 2014
  • Кількість справ: 3
Зайцева
Анастасія Вікторівна
  • декан Приватного вищого навчального закладу "Київський університет культури"
  • Кількість справ: 2
Скнарь
Олександр Іванович
  • Підписант документів і колишній ректор Приватного вищого навчального закладу "Київський університет культури",директор інституту мистецтв КНУМіМ.
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32208732