Народний депутат С. Рибалка не задекларував іноземну компанію, яка володіє квартирою в Парижі

Народний депутат від "Радикальної партії Олега Ляшка"  -Сергій Рибалка,  забув задекларувати частку у іноземній компанії, яка володіє будинком у Франції за майже 1,4 мільйона євро у декларації за 2014 рік. Про незадекларовану фірму Рибалка та маєток одного зі спонсорів Радикальної партії йдеться у сюжеті програми «Схеми».

Згідно з документами, які є в розпорядженні журналістів «Схем», у 2014 році Сергій Рибалка та його батько, Віктор Рибалка, засновали французьку фірму Vesta Estate, через яку були куплені апартаменти в самісінькому серці Франції – в центрі Парижа – за 1,363 мільйона євро. За сьогоднішнім курсом – це майже 34 мільйона гривень.

Інформація про те, що Сергій Рибалка і його батько – власники французької фірми Vesta Estate, прямо вказана у виписці з офіційного реєстру комерційних компаній Франції. Однак, цієї інформації немає в декларації Сергія Рибалки за 2014 рік, оприлюдненої на сайті Верховної ради. Хоча закон «Про засади запобігання і протидії корупції» прямо говорить, що декларуванню підлягає розмір внесків до статутного капіталу товариства, підприємства, організації. Але депутат не вказав, що є власником фірми, яка володіє елітною нерухомістю в Парижі.

За інформацією з французького реєстру, Сергій Рибалка та його батько залишалися кінцевими бенефіціарами елітної нерухомості в Парижі до середини червня 2015 року. У липні структура власності змінилася. Тоді замість Сергія Рибалки та його батька, Віктора Рибалки, новими засновниками французької Vesta Estate, на яку записані апартаменти в Парижі, стали дві офшорні фірми – Adosida Incorporation Limited та Isaola Incorporation Limited. А директором Vesta Estate стала рідна сестра матері Сергія Рибалки – Ольга Кривохатько.

Сам Сергій Рибалка на запитання про елітну нерухомість в Парижі, і яке відношення він має до французької фірми Vesta Estate, ухилився від прямої відповіді. Каже – не пам’ятає.

 

 

Повʼязані особи

Рибалка
Сергій Вікторович
  • народний депутат України VIII скликання, Радикальна Партія Олега Ляшка
  • Кількість справ: 3