2013-07-11 11:00 — 13:00
Велика конференц-зала БЦ «Парус» (вул. Мечнікова, 2, вхід зі сторони бул. Л.Українки)

Напередодні літніх канікул, народні обранці спільно з рухом ЧЕСНО, проектом громадського моніторингу політичних обіцянок «Владометр», експертами та журналістами підіб’ють підсумки політичного сезону та представлять результати роботи парламентських фракцій під час другої сесії Верховної Ради, що тривала з лютого по липень поточного року.


Зокрема, народні обранці публічно звітуватимуть перед громадськістю про результати роботи своєї фракції та власну діяльність за критеріями доброчесності, запропонованими ініціаторами руху на початку роботи парламенту VII скликання.

Напередодні заходу учасники ЧЕСНО запропонували усім парламентським фракціям власноруч підготувати звіти про результати діяльності фракції та делегувати представника для його публічної презентації, що висвітлюватиме такі теми ЧЕСНО, як: персональне голосування, відвідування сесій та засідань комітетів; законотворчість депутатів; фінансова прозорість політичної сили, оприлюднення депутатами декларацій про доходи, списків помічників, інформації про роботу приймалень; підготовка звітів за витрачання бюджетних коштів, передбачені на здійснення депутатської діяльності, тощо.

Окремо активісти руху запропонували представникам фракцій самостійно оцінити свої законодавчі ініціативи, направлені на прискорення підписання Україною угоди про Асоціацію з Європейським Союзом та боротьбу з корупцією, а також дати власну оцінку стану виконання політичною силою передвиборчих обіцянок.

Варто зазначити, що вперше в історії українського парламентаризму народні депутати зголосилися звітувати про свою діяльність за форматом, запропонованими громадськими діячами та виборцями.

У свою чергу аналітична команда руху представить результати незалежної перевірки діяльності народних депутатів протягом 2-ї сесії ВР за 3 критеріями доброчесності: особисте голосування; належне відвідування засідань парламенту і комітетів; а також прозорість діяльності та підзвітність. Усі факти, встановлені активістами руху, будуть розміщені в персональних профілях народних депутатів на сайті www.chesno.org

Окрім презентацій учасники заходу – відомі вітчизняні журналісти, політики та політологи, експерти та соціологи – подискутують на тему підзвітності української влади суспільству та запропонують парламентарям визначити конкретні законодавчі ініціативи, покликані покращити ситуацію зі звітністю українських політиків перед виборцями.

Закриття політичного сезону відбудеться 11 липня з 11:00 до 13:00 у великій конференц-залі БЦ «Парус» (вул. Мечнікова, 2, вхід зі сторони бул. Л.Українки). Реєстрація учасників розпочнеться о 10:30.

Медіа-партнери заходу: UKRLIFE.TV, Українська Правда, Кореспондент.net, LB.ua, ОстроВ, Центр журналістських розслідувань та портал CitizenJournal.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до інформаційної команди ЧЕСНО: [email protected], (067) 232-69-23.