Борт
Віталій Петрович
самовисування
56 округ
Народився 1 вересня 1972 року в місті Донецьку, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань транспорту і зв’язку, безпартійний, проживає в місті Макіївка Донецької області, судимість відсутня, самовисування.
Чорний список

Фігурант антикорупційних розслідувань.

За наявною в Чеснометрі інформацією від 2012 р., можлива причетність кандидата до корупційних дій.


За інформацією видання "Українська правда", у жовтні 2007 р. Національна акціонерна компанія "Надра України" продала два будинки за значно заниженими цінами. Одним з покупців стала компанія "Ярд-Шиппінг", єдиним акціонером якої записаний мешканець міста Донецька 1980 р. н., однак журналісти пов’язують цю фірму з Віталієм Петровичем Бортом. Так, у договорі купівлі-продажу з "Надрами України" адресою фірми вказана вулиця Боричів Тік 35-В (м.Київ), і за цією ж адресою розташоване службове приміщення депутата. Як повідомили виданню охоронці офісного приміщення, крім "Ярд-Шиппінг" там розташувалися ще з півдюжини різних фірм. Усі вони об’єднані як партнери компанії "Тантал". Коментуючи цю ситуацію, Віталій Борт відповів, що "просто орендує офіс" і нічого не знає про згадані фірми.


Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку, що Віталій Борт є фігурантом антикорупційного розслідування щодо незаконної приватизації нерухомості.

Рух ЧЕСНО не підміняє правоохоронні органи та суди і не робить тверджень про вчинення особою правопорушення, а робить оцінку на підставі наявної інформації щодо можливої причетності до корупційних дій. Така оцінка може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів.