Жванія
Давид Важаєвич
БПП
140 округ
Народився 20 липня 1967 року в місті Тбілісі, Грузія, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, безпартійний, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА".
Чорний список

Фігурант антикорупційних розслідувань.

За наявною в Чеснометрі інформацією від 2012 р., можлива причетність кандидата до корупційних дій.

Згідно з інформацією газети "День", Давид Важаєвич Жванія був одним із засновників кіпрської компанії "Brinkford Cons, Ltd" і протягом певного часу був її генеральним директором. У часи перебування на посаді Прем’єр-міністра України Віктора Ющенка компанія "Бринкфорд" стала основним оператором НАЕК "Енергоатом" у роботі з векселями, здійснювала постачання ядерного палива на українські АЕС, а також відправляла відпрацьоване паливо на переробку в Росію. З 1997 р. до початку 2000 р. "Бринкфорд" також постачав "Енергоатому" російські ТВЕЛи, при чому, як пише "День" з посиланням на інформацію Міністерства фінансів, після оплати поставок на 250 млн доларів на українські АЕС реально було доставлено палива лише на 50 млн доларів. На причетності Давида Жванії до діяльності компанії "Бринкфорд" та отриманні компанією значних прибутків в результаті її взаємодії з "Енергоатомом" наголошували й інші ЗМІ, зокрема "Українська правда", "Подробности" та "Обозреватель".

"Обозреватель" у 2011 р. також повідомляв, що після обрання Президентом України Віктора Ющенка ключові керівні посади в компанії "Енергоатом" нібито зайняли "люди Жванії та Мартиненка". Згідно з матеріалом, у цей період компанії "Енергоатом" на ремонт обладнання Хмельницької та Рівненської АЕС було виділено 603 млн грн., тоді як реальна вартість робіт була втричі меншою. Договір на ремонт було підписано з ТОВ "Виробничо-господарський центр "Піраміда", яке виявилося посередником і натомість переклало виконання робіт на "Укрзахіденерго" та "Західноукраїнську енергетичну компанію" (остання начебто перебувала під контролем Давида Жванії).

Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про те, що Давид Жванія є фігурантом антикорупційного розслідування щодо можливого конфлікту інтересів.
Рух ЧЕСНО не підміняє правоохоронні органи та суди і не робить тверджень про вчинення особою правопорушення, а робить оцінку на підставі наявної інформації щодо можливої причетності до корупційних дій. Така оцінка може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів.