Тимошенко
Юлія Володимирівна
Батьківщина
2 номер у списку
Народилася 27 листопада 1960 року, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, голова, Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Дніпропетровську, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 2.
Чорний список

Фігурант антикорупційних розслідувань.

У 1995-1997 Ю.Тимошенко очолювала компанію Єдині Енергетичні Системи України, що була основним імпортером газу до країни. За часів прем’єрства Павла Лазаренка компанія отримувала його неофіційну підтримку, свідченням чого, на думку журналіста С.Лещенка, могли бути грошові перекази, які, за даними розслідувань органів прокуратури США, здійснювалися офшорними компаніями Тимошенко на рахунки Павла Лазаренка у Швейцарії.


У вересні 2009 року Рахункова палата звинуватила Тимошенко Юлію Володимирівну та Турчинова Олександра Валентиновича у створенні передумов корупції. Зокрема, згідно з повідомленням Рахункової палати, за протокольними дорученнями прем’єр-міністра Тимошенко та першого віце-прем’єра Турчинова за неконкурентною процедурою було проведено державних закупівель загальною сумою більше 52 млрд грн.


В рамках урядової програми із забезпечення сільських регіонів автомобілями швидкої допомоги були закуплені автомобілі Opel Combo, що не відповідали стандартам ДСТУ і були незаконно ввезені як медичні спецзасоби без сплати податку, через що держава втратила 9 млн грн митних платежів. Написи на швидких - "Програма уряду Юлії Тимошенко" свідчить про те, що закупівля була використана задля отримання неналежної переваги у передвиборчих перегонах за президентське крісло.

Рух ЧЕСНО не підміняє правоохоронні органи та суди і не робить тверджень про вчинення особою правопорушення, а робить оцінку на підставі наявної інформації щодо можливої причетності до корупційних дій. Така оцінка може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів.