Фото: Ніколаєнко Андрій

Ніколаєнко Андрій Іванович


Опис політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від ВО “Батьківщина” номером 19 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

З 2017 року очолює політичну партію “Основа”. У 2014 році був першим заступником голови Донецької ОДА. У тому ж році був першим головою Державного агентства України з питань відновлення Донбасу. З 2010 до 2011 року був заступником голови, у 2011-2013 роках - першим заступником голови, а у 2013-2014 роках - головою Кіровоградської ОДА. 

З 2009 до 2010 року перебував на посадах помічника-заступника начальника Управління зовнішньоекономічної політики та міжнародного співробітництва Секретаріату Кабінету Міністрів України, завідувача сектором супроводження перспективних проектів співробітництва з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, радника Прем'єр-міністра України на громадських засадах.

У 2008-2009 роках - помічник-консультант депутатів Верховної Ради 6 скликання Каракая Юрія (на платній основі) та Ларіна Сергія (на громадських засадах). Також був помічником останнього на громадських засадах у 5 скликанні Верховної Ради. 

З 1 січня 2015 року —  голова ради директорів ТОВ “Велта”. З 2002 до 2006 року — аташе, третій секретар Посольства України в Республіці Корея.

У лютому 2016 року обраний координатором об’єднання “Українська Бізнес Ініціатива”. З лютого 2013 року - Президент Федерації бейсболу та софтболу України. 

Закінчив ІМВ КНУ ім.Т.Г.Шевченка за спеціальністю “міжнародні економічні відносини”, Університет Йонсе (м.Сеул, Республіка Корея), а також завершив навчання у Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України за фахом “зовнішня політика”.

Фігурант антикорупційного розслідування за фактом політичної корупції.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 9
  • з 29 August 2019 - ... ВО "Батьківщина"

Комітети Комітети

  • Верховна Рада 9
  • з 29 August 2019 - ... Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

Посади Посади

  • Заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації
  • Перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації
  • 23 September 2014 - 14 October 2014 Голова Державного агентства з питань відновлення Донбасу
  • 15 March 2014 - 15 September 2014 Перший заступник голови Донецької обласної державної адміністрації
  • 9 January 2013 - 2 March 2014 Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації

Посади у партіях Посади у партіях


Помічники Помічники

Статуси помічника