Фото: Чийгоз Ахтем

Чийгоз Ахтем Зейтуллайович


Опис політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Європейська Солідарність” номером 8 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції.

Член Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Під час виборів президента України 2019 року був довіреною особою кандидата на посаду Президента України Петра Порошенка у ТВО №186 (Херсонська область).

У 2012 році балотувався до Верховної Ради 7 скликання як самовисуванець за округом №10 (Автономна Республіка Крим). У 2008 році був призначений заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу.

З 2002 до 2010 року - член Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України. У 2002 році був обраний Головою Бахчисарайського регіонального меджлісу, і невдовзі - членом Меджлісу кримськотатарського народу.

Освіта вища.

У січні 2015 року його було затримано представниками силових структур російської окупаційної влади через участь в мітингу перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. У 2017 році Верховний суд анексованого Криму засудив Чийгоза до 8 років колонії суворого режиму.

Наприкінці того ж року після міжнародних домовленостей за посередництва президента Туреччини Реджепа Ердогана, Чийгоз був випущений на свободу окупаційною владою Криму та повернувся в Україну.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 9
  • з 29 August 2019 - ... Європейська Солідарність

Комітети Комітети

  • Верховна Рада 9
  • з 29 August 2019 - ... Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин