Фото: Кернес Геннадій

Кернес Геннадій Адольфович


Негативні характеристики


Опис політика

У 2019 році балотується до Верховної Ради від партії “Опозиційний Блок” 3 номером у списку як безпартійний. Донедавна - член Президії Політради партії “Відродження”. У 2019 році був обраний співголовою партії “Довіряй ділам”.

Харківський міський голова з 2010 року. Вперше був обраний від “Партії регіонів”, вдруге (у 2015 році) - від партії “Відродження”, вже у першому турі. Також, у 2015 році очолював список партії “Відродження” на виборах до Харківської міської та обласної рад. У 2010 році був в.о. міського голови.

У 2006 році був керівником виборчої кампанії кандидата на посаду Харківського міського голови Михайла Добкіна, який переміг. Сам був обраний депутатом Харківської міської ради за списком “Партії регіонів”, вдруге став секретарем міської ради. Був членом “Партії регіонів”, очолював Харківську міську партійну організацію.

У 2002 році був обраний депутатом Харківської міської ради за 23 округом як самовисуванець. Вперше обраний секретарем міської ради, але за місяць від початку роботи ради був звільнений. У 4 скликанні Верховної Ради був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Михайла Добкіна.

У 1998 році був обраний депутатом міської ради за тим же округом від “Народно-демократичної партії”. Тоді створив і очолив незалежну депутатську групу “Новий Харків - нові можливості” та однойменну громадську організацію.

З 2015 року - президент Асоціації міст-володарів Призу Європи. У 2012 році володар призу “Людина року” у номінації “міський голова року”.

З 2001 до 2006 року був президентом акціонерного товариства відкритого типу з іноземними інвестиціями “НПК-ХОЛДІНГ”, а у 1994-1999 роках - головою правління там само. 1999-2001 роки - перший заступник директора Харківської філії дочірньої компанії “Торговий дім “Газ Україна”. 

У 1992-1994 роках керував виробничо-комерційним підприємством “Акцептор”. На початку 90-х років заснував кілька торговельних і виробничих підприємств. До того працював майстром з ремонту годинників, розливальником на молокозаводі та слюсарем на заводі “Світло шахтаря”.

Закінчив Національну юридичну академію України ім.Я.Мудрого за спеціальністю “правознавство” та Харківський національний економічний університет за фахом “державне управління”. Кандидат наук з державного управління.

Фігурант антикорупційних розслідувань.

У 2019 році проти Кернеса було відкрито кримінальне провадження за фактом перешкоджання діяльності народного депутата України (Віталія Купрія).

У 2016 році у помешканні Кернеса та у Харківській міській раді співробітниками ГПУ було проведено обшуки у кримінальній справі щодо земельних махінацій. У 2015 році проти Кернеса були відкриті кримінальні справи щодо незаконного позбавлення свободи, викрадення людей та погрозі вбивством щодо двох активістів Харківського Євромайдану. 

У 2018 році справи були закриті. Генпрокуратура оскаржила це рішення у суді другої інстанції, на даний момент розгляд апеляції продовжується.  За власним зізнанням в інтерв’ю у 2012 році, два роки провів у в’язниці.


Балотування Балотування


Посади Посади

  • 20 March 2010 - 5 November 2010 В.о. Харківського міського голови
  • 15 April 2006 - 31 October 2010 Секретар Харківської міської ради
  • 15 April 2002 - 15 May 2002 Секретар Харківської міської ради

Посади у партіях Посади у партіях


Фігурування в антикорупційних розслідуваннях Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

ЗЕМЛЮ ВАРТІСТЮ 10 МІЛЬЙОНІВ МЕРІЯ КЕРНЕСА незаконно ВІДДАЛА «Стройіндустрії-1» ПО «КООПЕРАТИВНІЙ СХЕМІ»

  • порушення законодавства, які стосується використання і охорони природних ресурсів: передача земельних ресурсів у користування або власність з порушенням процедури

Кернес отримав мільйони від компанії, яка запобляє на підрядах у мерії Харкова

  • тендерні махінації: повʼязані організатор і виконавець закупівлі

Кернес, ймвірно, перешкоджав діяльності народного депутата Купрія на сессії Харківської ради

  • владні зловживання: використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби
  • владні зловживання: надання преференцій при виконанні службових обовʼязків

Геннадій Кернес не зазначає у своїй декларації цивільну дружину та її статки

  • податкові зловживання: порушення вимог фінансового контролю

Шляхрембуд і Паркінг+ намагалися нажитися на капітальному ремонті в Харкові

  • тендерні махінації: повʼязані організатор і виконавець закупівлі

Помічники Помічники

Статуси помічника