Фото: Вакарчук Святослав

Вакарчук Святослав Іванович


Опис політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Голос” номером 1 у списку. Є головою партії. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

У 2016 році Святослав став членом Ініціативної групи Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр", він є є засновником благодійного фонду "Люди Майбутнього".

У 2007 році обраний до Верховної Ради України від НУНС, у 2008 році склав мандат. У 2004 та 2014 роках був одним з головних облич обох революцій.

У 2005 році він став послом доброї волі для Програми розвитку ООН. У 2003 році Святослав став почесним послом культури в Україні. Разом з членами групи "Океан Ельзи" він активно підтримував Міжнародну організацію з міграції та кампанію MTV Europe People Are Not For Sale.

Із 1994 року є вокалістом та лідером музичного гурту "Океан Ельзи", активно займається громадською діяльністю та благодійністю. Брав участь у шоу "Голос країни" як наставник молодих музикантів.

1991–1996 — навчався на фізичному факультеті Львівського Національного Університету (спеціалізація — теоретична фізика). Друга вища освіта — економіст-міжнародник. 1996 — вступив до аспірантури на кафедрі теоретичної фізики того ж університету, у 2009 році став кандидатом фізико-математичних наук.

У 2015 році Святослав Вакарчук виборов стипендію Yale World Fellow та впродовж року навчався у Єльському університеті (США). У 2015-2016 роках Святослав Вакарчук провів декілька лекцій та презентацій в Університеті Берклі, Фордгемському університеті, Колумбійському університеті та в Гарварді.

Восени 2017 року Стенфордський центр демократії, розвитку та верховенства права (CDDRL) прийняв Святослава Вакарчука у якості запрошеного вченого.

За час каденції у Верховній Раді згідно з критеріями ЧЕСНО потрапив до лав прогульників. Згідно з даними реєстрації в електронній системі “Рада”він був присутній на 71 засіданні та відсутній на 56-ти.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 9
  • з 29 August 2019 - ... Голос
  • Верховна Рада 6
  • 23 November 2007 - 16 December 2008 Блок "Наша Україна - Народна Самооборона"

Комітети Комітети

  • Верховна Рада 9
  • з 29 August 2019 - ... Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва
  • Верховна Рада 6
  • 23 November 2007 - 16 December 2008 Комітет з питань свободи слова та інформації

Посади у партіях Посади у партіях

  • з 24 July 2019 - ... Голова Політичної Ради Партії Голос
  • з 24 July 2019 - ... Голова партії Голос

Архів політичної агітації Архів політичної агітації