Здати зрадника

Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Єфремов Олександр Сергійович
Фото: Єфремов Олександр

Єфремов Олександр Сергійович

Рік народження: 1954

Фігурант Реєстру зрадників

Характеристики політика

  • ФАРи: 2
  • Кнопкодавство: 1

Опис політика

Екснардеп 5-7 скликання від Партії Регіонів. Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді України (2010 2014). Ексголова Луганської обласної державної адміністрації (1998-2005 рік)

У 2023 році за розслідуванням "Схем", Олександр Єфремов, обвинувачений у держзраді, виїхав з України після початку повномасштабного вторгнення до РФ. Журналісти встановили, що він зареєструвався у Москві у житловому комплексі “Тріумф-Палас”. Ця нерухомість записана на сина ексдепутата – Ігоря Єфремова.

Олександр Єфремов отримав російський індивідуальний податковий номер. Органи РФ його обліковували у прив’язці до українського закордонного паспорта. 

Олександр Єфремов обвинувачувався в державній зраді, вчиненні умисних дій із метою зміни меж території та державного кордону України, в розшук не оголошувався. Його підозрювали в причетності до створення терористичної організації "ЛНР" та захопленні будівлі СБУ в Луганську. Одним з адвокатів Єфремова був Андрій Смирнов, заступник керівника Офісу президента України.

З 2020 по 2022 рік Єфремов чотири рази їздив до росії після того, як йому скасували запобіжний захід тримання під вартою.

У 2019 році Єфремов вийшов із СІЗО, де перебував під час слідства. Олександр Єфремов обвинувачувався  в державній зраді, вчиненні умисних дій із метою зміни меж території та державного кордону України, створення терористичної групи чи терористичної організації. Також у захопленні державних або громадських будівель чи споруд. Однак, вина Єфремова у цих справах не була доведена.

У 2016 році співробітники ГПУ висадили Єфремова з літака та затримали в аеропорту "Бориспіль".

Того ж року за даними ЗМІ компанія родини Єфремова ТОВ "Юніон трейд груп" фігурувала у справі щодо фінансування тероризму. Одержувачем, згідно з вантажними митними деклараціями, було ТОВ Nibela Az з місцем розвантаження у Азербайджані. Однак, товари опинялись в “лнр”.

Близько 3,9 тис. тонн брухту кольорових металів вивезено до тимчасово окупованої частини Луганської області. Власником брухту був ТОВ "Укрспецмет". Компанія, пов'язана з Олександром Єфремовим та його сином Ігорем, з якими Наталія Королевська вела спільний бізнес.

У 2014 році Олександр Єфремов брав участь у проросійському мітингу в Луганську. Тоді йому оголосили підозру в причетності до створення терористичної організації "лнр" і заволодіння майном підприємства "Луганськвугілля". Також Єфремов підозрювався у сприянні захоплення СБУ в Луганську.

Того ж року Єфремов був членом Лічильної комісії Верховної Ради, яка формалізувала прийняття “диктаторських законів”. Ці закони передбачали заборону руху автомобілів колонами понад 5 машин встановлення штрафу за організацію зборів та мітингів, введення кримінальної відповідальності за екстремізм, наклеп, блокування держбудівлі. 

Тоді Печерський районний суд Києва закрив кримінальне провадження проти Єфремова за прийняття “диктаторських законів”. Таке рішення прийняли у зв'язку з тим, що 13 травня 2014 року Верховна Рада частково декриміналізувала статтю 364 Кримінального кодексу про зловживання владою або службовим становищем. Відповідальність наставала лише за шкоду майнового характеру, тоді як депутатам підозрювались у немайновій шкоді.

Також Єфремов отримав з державного бюджету компенсацію для оренди житла або винайму готельного номера. Того ж року Єфремов був помічений у кнопкодавстві у Верховній Раді України. Олександр Єфремов критикував “сенсорну кнопку” у Верховній Раді України, яка призначена для запобігання кнопкодавства.

У 2013 році Єфремов не опублікував дані декларації про доходи та вважав "неперспективним" їх оприлюднення на звернення громадськості. Того ж року Єфремов підготував законопроєкт який передбачав позбавлення депутатських повноважень тих, хто не виконує свої прямі обов'язки.

У 2012 році Єфремов обрали нардепом Верховної Ради України від Партії Регіонів. Того ж року Компанії ТОВ "Індекспром" та ПП "Портекс", які входили до групи Олександра Єфремова продали кабель ДП "Донбасантрацит" вдвічі дорожче від ринкової ціни.

У 2007 році Олександра Єфремова було обрано нардепом від Партії Регіонів.  На той час він був членом цієї партії. Єфремов був головою комітету ВР України з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради.

Також Єфремов був заступником лідера Партії регіонів Віктора Януковича . Після обрання Януковича президентом очолив фракцію Партії Регіонів у парламенті.

У 2006 році Єфремова обрали нардепом від Партії Регіонів. На той час він обіймав посаду президента Луганського регіонального відділення Української спілки промисловців і підприємців.

З 1998 по 2005 рік був головою Луганської обласної державної адміністрації.

У 1992 році Єфремов завершив Київський інститут політології та соціального управління за спеціальністю "політолог".

У 1978 році Олександр Єфремов завершив Ворошиловградський машинобудівний інститут.

Народився 22 серпня 1954 року.

Балотування

Фракції

  • Верховна Рада 7
  • Грудень 2012 — Листопад 2014
    Партія регіонів

Кнопкодавство

Дізнатися більше
4 липня 2014

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Дізнатися більше

Донбасантрацит вдвічі переплатив за кабелі

  • закупівля за завищеною ціною тендерні махінації

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу