Фото: Каплін Сергій

Каплін Сергій Миколайович

Верховна Рада 8, БПП, мажоритарка, Лідер Партії СДП

Характеристики політика

 • Прогульництво

Опис політика

У 2019 році балотувався на посаду Президента України від партії "Соціал-Демократичної Партії (СДП)" як безпартійний. У тому ж році балотувався до Верховної Ради за 144 округом (м.Полтава) як безпартійний самовисуванець.

Лідер Соціал-Демократичної Партії (СДП), що до 2016 року називалась “Партія Простих Людей Сергія Капліна”. Вважає себе легітимним головою Соціалістичної Партії України, в судовому порядку бореться за це з Іллею Кивою. Народний депутат України 8-го скликання. Обраний за виборчим округом №144 (Шевченківський та Подільський райони м.Полтава) від БПП “Солідарність”, був членом однойменної фракції, але вийшов з неї у травні 2019 року. 

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Представник Федерації Профспілок України у Верховній Раді.

У 2012 році був обраний народним депутатом 7 скликання за округом №144 від партії УДАР, був членом відповідної фракції. Був секретарем комітету з національної безпеки та оборони.

2010-2011 - заступник голови Кременчуцької міської організації “Фронту Змін”. Очолював Інститут проблем води та енергозбереження, корпорацію “Екологічні ресурси”, Кременчуцький шкіряно-лимарний комбінат, Агентство міжнародного ділового партнерства. Був помічником депутата Верховної Ради та Київської міської ради, радником голови Державного комітету з питань підприємництва та регуляторної політики Олександри Кужель, радником голови УСПП Анатолія Кінаха. Також займався журналістикою, був головним редактором газети “Іскра Простих Людей”.

Закінчив НУХТ за спеціальністю “економіка підприємства” та юридичний факультет КНЕУ.

У січні 2017 року був визнаний прогульником засідань Верховної Ради. Під час Євромайдану проти Капліна було відкрито кримінальну справу за погрози судді під час суду над полтавськими активістами-протестувальниками. Наприкінці 2017 року поліція відкрила кримінальну справу за фактом хуліганства після проникнення Капліна та його однопартійців у Міністерство юстиції, було затримано 16 людей, в тому числі він сам.

Заявив, що гроші на заставу у ЦВК збирав серед членів своєї Соціал-демократичної партії, профспілок, громадських діячів, соратників по революціях.

Офіційна передвиборча програма кандидата.

Освіта

Балотування

 • 2019
  мажоритарка
  Верховна Рада 9-го скликання: самовисування
  Не обрано
 • 2019
  Президент України 2019: СДП
  Не обрано
 • 2014
  мажоритарка
  Верховна Рада 8-го скликання: БПП
  Обрано
 • 2012
  мажоритарка
  Верховна Рада 7-го скликання: УДАР
  Обрано

Фракції

 • Верховна Рада 8
 • 27 листопада 2014 — 29 серпня 2019
  Блок Петра Порошенка "Солідарність"
 • Верховна Рада 7
 • 12 грудня 2012 — 27 листопада 2014
  УДАР

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

 • Верховна Рада 8
 • 26 листопада 2014 — 29 серпня 2019
  Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення
Прогульництво

Відвідування

Сесії, Верховна Рада 8

Presence donut
присутність 73,8%
прогули 26,2%
Останнє оновлення: 19 лютого 2019

Помічники

Верховна Рада 8
Верховна Рада 7

Посади у партіях

 • Період не вказано
  Лідер Партії СДП
 • 27 січня 2015 — 6 вересня 2016
  Лідер Партії ППЛ

Шукати інформацію в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу