Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності

Опис політика

Народний депутат Верховної Ради 7 скликання, депутат Київради 8 скликання, журналіст, учасник "Легіону Свободи".

У 2022 році, після початку повномасштабної війни, приєднався до ЗСУ як боєць 5-го окремого штурмового полку, за службу отримував нагороди "Золотий хрест" та "Хрест Сухопутних військ".

22 вересня 2020 року на з'їзді ВО "Свобода" був висунутий кандидатом в депутати Київської міськради.

Став ініціатором звернення до парламенту стосовно земельної реформи. Сиротюк виступає проти продажу сільгоспземель

У 2019 році балотується до Верховної Ради від ВО “Свобода” 10 номером у списку як член партії. До парламенту не був обраний.

Сиротюк брав участь у фінансуванні партії ВО "Свобода", переказавши на її рахунок майже 200 тис. грн. Протягом останніх кількох років політик покращив свій фінансовий стан – підприємницька діяльність почала давати йому прибутки, хоча ще кілька років тому за рівнем доходів він опинився серед депутатів без фінансових надходжень.

Виступав за створення Музею на Поштовій площі та позбавлення інвестора права будувати на місці, де знайшли залишки вулиць часів Київської Русі. Але під час одного з ключових голосувань був відсутній. Виступав проти забудови Кловського узвозу та проти забудови Екопарку Осокорки.

Фракція “Свободи” в Київраді, до якої входить Сиротюк, щороку є найбільш опозиційною й не підтримує голосування за бюджет2017 року Сиротюк не брав участі в 51% голосувань. Політик переконаний, що це технічний збій системи.

Заступник Голови ВО “Свобода”. Директор центру “Українські студії стратегічних досліджень”.

У 2015 році був обраний депутатом Київської міської ради 8 скликання від партії ВО “Свобода” (№1 у списку). Голова фракції ВО “Свобода”. Член постійної комісії з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції, член комісії з питань поновлення прав реабілітованих.

Був заарештований за підозрою в участі у масових заворушеннях під Верховною Радою 31 серпня 2015 року. Станом на 2017 рік судовий процес у цій справі тривав.

У 2014 році балотувався до Верховної Ради 8 скликання від ВО “Свобода” (№12 у списку). До парламенту не пройшов.

У 2012 році був обраний депутатом Верховної Ради 7 скликання від ВО “Свобода” (№14 у списку), був членом Комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони. Заступник голови ВО «Свобода» з питань політичної освіти, учасник російсько-української війни.

У 2012 року був керівником прес-служби ВО “Свобода”.

У 2006 та 2007 роках балотувався до Верховної Ради від партії ВО “Свобода” (№58 та №44 відповідно).

У 2004-2011 роках - директор ГО “Відкрите суспільство”. З 2002 до 2003 рік працював редактором відділу політики тижневика “Українське слово”, а з 2004 до 2009 рік - літературним редактором журналу “Український театр” (м. Київ). Раніше працював вчителем історії Байковецької ЗОШ I-II ступенів.

Закінчив Тернопільського державного педагогічного університету за спеціальністю «вчитель історії», закінчив Київський національний університет ім.Т.Шевченка за спеціальністю «правознавство», закінчив аспірантуру Київського національного лінгвістичного університету за спеціальністю «соціальна філософія, філософія історії».

Учасник комбатантського об'єднання "Легіон Свободи". Вважається автором терміну "Революція Гідності".

Неодноразово дозволяв собі расистські, антисемітські та ксенофобські висловлювання

Освіта

  • Освіта
    Освітній рівень: освіта вища

    Балотування

    Фракції

    • Київська міська рада 8
    • ВО "Свобода"
    • Верховна Рада 7
    • Грудень 2012 — Листопад 2014
      ВО "Свобода"

    Посади у партіях

    Дивитись більше про політика в інших джерелах

    Декларації
    Посіпаки
    Посіпаки-2
    Реєстр національних публічних діячів
    Гарна Хата
    Вони голосують для тебе
    Серпом по рейтингу