Сокільницький Центр мистецтв від Тір

19 травня 2014 р. Сокільницька сільрада Пустомитівського району Львівської області за підписом голови тендерного комітету (голови Сокільницької сільради) Михайла Криси уклала угоду на 14,2 млн грн з ТзОВ "Тір" (директор фірми – Андрій Грис) на будівництво клубу Центр мистецтв та дозвілля "Просвіта".

За інформацією сайту "Наші гроші", тендер є сумнівним: обидві фірми-учасниці пов’язані з родиною Дубневичів. Так, засновником компанії "Тір" є Юрій Пастернак – директор ТОВ "ФК "Енергія-Інвест", засновниками якого своєю чергою є нардеп ВР VII-VIII скликань Ярослав Дубневич (безпосередньо та через ТзОВ "АПП "Львівське" та його брат, нардеп ВР VIII скликання Богдан Дубневич (через ТзОВ "АПП "Львівське"). ТзОВ "Енергія-Монтажсервіс" – єдиний конкурент фірми-переможця на тендері – має засновниками ПП "Аркада Сервіс" (76%) та ТОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" (24%). "Енергія-Новояворівськ" своєю чергою засноване згаданим вище ТзОВ "АПП "Львівське" (92,4%), МКП "Новояворівськтеплокомуненерго" та Новояворівським КП "Міські електричні мережі".

Схоже, на тендері родина Дубневичів принаймні частково контролювала обидві фірми-учасниці: засновником фірми-переможця був директор фірми братів Дубневичів, і в той же час їм опосередковано належало 22% фірми-конкурента. Додатковим аргументом про імовірну наявність антиконкурентних домовленостей між фірмами є те, що раніше "Тір" та "Енергія-Монтажсервіс" вже виступали єдиними конкурентами на інших закупівлях: 26 березня 2014 р. на тендері на будівництво Народного дому "Просвіта" в с. Мшана (переміг "Тір"), 28 серпня 2013 р. на тендері на реконструкцію каналізації в м. Рудки (перемогла "Енергія-Монтажсервіс").

Центр протидії корупції з допомогою нардепа В. Чумака передав викладені факти до контролюючих органів. Голова Львівського облтервідділення АМКУ Андрій Басараба після аналізу документів констатував відсутність порушень, тоді як ДФІУ назвала документацію обох конкурентів невідповідною, рекомендувала розірвати договір і притягнути посадових осіб до відповідальності. Прокурор Львівської області Микола Гошовський повідомив, що прокуратурою Пустомитівського району 29 вересня 2014 р. внесено подання голові Сокільницької сільради про усунення порушень вимог бюджетного законодавства.

Повʼязані особи

Криса
Михайло Іванович
  • голова комітету з конкурсних торгів, голова Сокільницької сільради
  • Кількість справ: 2
Дубневич
Ярослав Васильович
  • народний депутат України VIII та IX скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
  • Кількість справ: 41
Дубневич
Богдан Васильович
  • народний депутат України VIII скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
  • Кількість справ: 46

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33010141
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32893609