Залізничне сполучення Київ-аеропорт Бориспіль

16 серпня 2013 р. ДП "Дирекція з будівництва та управління національного проекту "Повітряний експрес" та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону" за підписом голови тендерного комітету (начальника департаменту закупок та комплектації підприємства) Павла Сольоного уклало угоду на 33 млн грн з ДТГО "Південно-Західна залізниця" на будівельно-монтажні роботи підготовчого періоду по об’єкту "Організація залізничного пасажирського сполучення м. Київ – міжнародний аеропорт "Бориспіль".

За інформацією сайту "Наші гроші", тендер є сумнівним, оскільки могло мати місце порушення тендерного законодавства. Так, замість відкритого конкурсу було проведено процедуру закупівлі в одного учасника, але обґрунтування необхідності звернення до такої процедури закупівлі не було достатнім (не було підкріплене експертними висновками). Крім того, зазначають журналісти, тендер на виконання цих робіт уже проводився – і проводився на конкурентній основі, – але його результати були скасовані без детального пояснення. "Південно-Західну залізницю" на момент укладання договору очолював Олексій Кривопішин.

Центр протидії корупції з допомогою нардепа Л.Оробець передав викладену інформацію до контролюючих органів. ДФІУ в особі Начальника Держфінінспекції в м. Києві О.Карабанова на звернення повідомила, що оскільки Програма економічних реформ передбачала будівництво ділянки залізничної колії до листопада 2013 р., то цієї терміновості було достатньо для проведення неконкурентної закупівлі. У той же час МЕРТ оцінило обґрунтування закупівлі "в одного учасника" як недостатнє й рекомендувало провести нову процедуру закупівлі. Управління МВС України на Південно-Західній залізниці за викладеними фактами розпочало досудове розслідування за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків).

Повʼязані особи

Сольоний
Павло Сергійович
  • голова комітету конкурсних торгів, начальник департаменту закупок та комплектації ДП "Дирекція з будівництва та управління національного проекту "Повітряний експрес" та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону"
  • Кількість справ: 1
Кривопішин
Олексій Мефодійович
  • начальник ДТГО "Південно-Західна залізниця"
  • Кількість справ: 3

Повʼязані юридичні особи