Ремонт харцизського сміттєзвалища зробили знайомі Хомутинніка

22 жовтня 2013 року Відділ капітального будівництва Харцизької міськради Донецької області з дозволу Вікторії Ушакової за результатами тендеру "в одного учасника" уклав угоду на 15,97 млн грн. з ПП "Спецсервіс" на рекультивацію сміттєзвалища з тимчасовою організацією поховання відходів в його межах.

За інформацією ”Наших грошей” і Центру протидії корупції, угода є сумнівною, оскільки була застосована процедура закупівлі в одного учасника, а фірма-переможець пов’язана з нардепом Хомутинніком Віталієм. Відповідно до обгрунтування закупівлі, "Спецсервіс" було обрано виконавцем, оскільки у 2012 році ця фірма вже виконувала роботи на сміттєзвалищі за договором ще 2007 р. За тією угодою було виконано робіт на 8,14 млн грн., що складало 51% будівельної готовності, і у 2013 році потрібно було укласти новий договір з відкоригованим кошторисом, зважаючи на підвищення цін (нова загальна вартість робіт на полігоні складала 24,02 млн грн., очікувана вартість залишку робіт – близько 16 млн грн.).

З травня 2010 року засновником “Спецсервіс” став Микола Котик (за інформацією ЄДР), а його попередником, за інформацією журналістів, був Андрій Устименко, який пов’язаний з нардепом, головою комітету ВР з питань податкової та митної політики Віталієм Хомутинніком як мінімум через три компанії.

По-перше, за інформацією журналістів Устименко на момент тендеру був керівником ТОВ “Полтава-Хліб”, а співзасновником “Полтава-Хліб” з часткою 50% є ПАТ “Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд “Каскад-Інвест” Хомутинніка.

По-друге, Устименко також був співзасновником ТОВ “Конотопське підприємство хлібопродуктів” разом з Євгеном Базимою, який крім того також був співзасновником ТОВ “Конотопський комбінат хлібопродуктів” разом з тим самим фондом “Каскад-Інвест”.

По-третє, у 2008-2009 рр. Устименко був керівником фірми ТОВ “Вуглик плюс”, яку в березні 2010 році очолила Галина Устименко. Фірму “Вуглик плюс” заснувало ПАТ “Сурмс”, що контролюється ТОВ “Каскад Д”, яке заснувала Валентина Хомутиннік, мати Віталія Хомутинніка. Окрім цього, керівницею ПАТ “Сурмс” на момент тендеру була Вікторія Ушакова, голова комітету конкурсних торгів. За даними “Вісника державних закупівель”, фірма “Спецсервіс” у 2012-2013 рр. виграла тендерів на 40,32 млн грн.

Центр протидії корупції передав викладені факти до контролюючих органів. Прокурор Донецької області Микола Франтовський перекинув справу на ДФІУ.

Голова ДФІУ Микола Гордіянко повідомив, що в ході перевірки порушень законодавства не виявлено.

Повʼязані особи

Ушакова
ВІкторія Генадіївна
  • голова комітету з конкурсних торгів, головний бугхалтер Відділу капітального будівництва Харцизької міськради Донецької області, керівниця ПАТ “Сурмс”
  • Кількість справ: 1
Хомутиннік
Віталій Юрійович
  • народний депутат України VIII скликання, Співголова депутатської групи "Партія "Відродження"
  • Кількість справ: 13
Устименко
Андрій Володимирович
  • екс-засновик ПП “Спецсервіс”, керівник ТОВ “Полтава-Хліб”, співзасновник ТОВ “Конотопське підприємство хлібопродуктів”, керівник фірми ТОВ “Вуглик плюс” у 2008-2009 рр.
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

ПП
ЄДРПОУ 31835242