Постачальники "Укрзалізниці" розіграли тендер між пов'язаними фірмами

За інформацією сайту “Наші гроші”, 5-7 лютого 2013 року ДП "Укрзалізничпостач" уклало угоду на загальну суму 74,78 млн грн із фірмами, серед яких були: ТОВ "ТД "БМЗ" (39,28 млн грн), ТОВ “Євроінвестстрой” (27,54 млн грн) і ТОВ “НВП “Локомотив” (5,25 млн грн) на постачання товарів.

Тендер є сумнівним, оскільки недоступна інформація про ціну за одиницю товару, і було виявлено пов’язаність між учасниками тендеру . Єдиним конкурентом було ТОВ “Науково-технічний центр “ВТП”, яке як зазначають журналісти, мало спільний, із ТОВ “ТД “БМЗ” номер для зв’язку з юридичною особою.

При цьому в конкурсній пропозиції ТОВ “Євроінвестрой” Юрія Лисиченка та Ольги Середи недоступні файли з конкретною ціною за одиницю товару.

Центр протидії корупції за допомогою нардепа Оробець передав викладені факти до контролюючих органів.

Міністр МВС Захарченко повідомив, що за результатами розгляду депутатського звернення працівниками УМВСУ на Південно-Західній залізниці розпочато досудове розслідування.

Міністр МВС Захарченко відповів, що матеріали досудових розслідувань, відкритих 18 червня 2013 р. за ч.3 ст.191 КК (Привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та 08 квітня 2013 р. за ч.2 ст. 364 КК (зловживання владою або службовим становищем), були об’єднані в одне провадження, а також що досудове слідство триває.

Начальник МВСУ на Південно-Західній залізниці Сокірко повідомив, що кримінальне провадження було закрито, за відсутності події кримінального правопорушення.

Голова ДФІУ Андрєєв повідомив, що за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності ДП “Укрзалізничпостач” за період з 01 квітня 2010 року по 01 квітня 2013 року виявлено ряд порушень при здійсненні держзакупівель, а саме: комітет конкурсних торгів не відхиляв пропозиції учасників, які не відповідали вимогам, встановленим документацією конкурсних торгів, в результаті порушення чинного законодавства ДП “Укрзалізничпостач” уклало незаконних договорів на загальну суму 262,27 млн грн. Також голова ДФІУ зазначив, що виявлені порушення можуть містити в собі ознаки злочинів, передбачених ст. 367 ККУ (Службова недбалість).

Міністр МВСУ Аваков прокуратурою міста Києва внесено відомості до ЄРДР від 09 лютого 2015 року за фактами незаконних дій посадових осіб  ДП “Укрзалізничпостач”, які містяться в матеріалах ревізії фінансово-господарської діяльності ДП “Укрзалізничпостач” за період 01 квітня 2010 року по 01 квітня 2013 року, за ознаками злочину передбаченого ч. 2 ст.364 ККУ. Міністр також повідомив, що досудове слідство наразі проводиться працівниками УМВС України на Південно-Західній залізниці.

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ 36282626
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38182694
ЄДРПОУ 38272630