Тендери фірм Трібо

14 березня 2013 р. ДП "Південна залізниця" з дозволу секретаря комітету з конкурсних торгів (начальниці відділу з організації тендерних закупівель підприємства) Тетяни Української уклало угоду на 1,96 млн грн з ТОВ "Білоцерківський завод "Трібо" на придбання гальмівних композиційних колодок до вантажних вагонів.

За інформацією сайту "Наші гроші", цей тендер є сумнівним, оскільки його учасники імовірно узгоджували свої дії: ПП "Фірма "Зовнішторгсервіс", яка була єдиним конкурентом фірми-переможниці, у 2013 р. регулярно подавалася на тендери з ТОВ "БЦ "Трібо", а у 2012 р. – з пов’язаним з останнім ПАТ "Трібо". За інформацією журналістів, "БЦ "Трібо" та ПАТ "Трібо" також можуть бути пов’язаними з першим заступником міністра інфраструктури Костянтином Єфименком.

ТОВ "БЦ "Трібо" і ПАТ "Трібо" розташовані за спільною адресою в Білій Церкві й обидві мають стосунок до Павла Іщенка: він очолив ТОВ "БЦ "Трібо" з 6 серпня 2012 р. і був головою правління ПАТ "Трібо" з 21 квітня 2009 р. по 2012 р. (він же був головою комісії з ліквідації цього підприємства, яке припинило свою діяльність 30 липня 2013 р.). Обидві фірми у 2012-2013 рр. регулярно розігрували тендери з іншим білоцерківським підприємством – "Зовнішторгсервіс". Так, на всіх 10 тендерах, які за ці два роки виграло ПАТ "Трібо", її конкурентом виступав "Зовнішторгсервіс", при цьому на 7 з них – конкурентом єдиним. З лютого по вересень 2013 р. ТОВ "БЦ "Трібо" виграло 8 тендерів, теж розігравши їх усі з "Зовнішторгсервісом", при чому на 6 тендерах фірми були єдиними конкурентками. При цьому сам "Зовнішторгсервіс" за ці два роки жодного замовлення не виграв. Керівником фірми з 7 жовтня 2010 р. і принаймні до 2014 р. був Ігор Дубов.

Як уточнює Центр протидії корупції, "Фірма "Зовнішторгсервіс" виступала єдиним конкурентом з зазначеними фірмами на таких тендерах (перелік неповний): 7 квітня 2011 р. від ДП "Донецька залізниця" на закупівлю запасних частин до вантажних вагонів на 1,5 млн грн (перемогло ПАТ "Трібо"); 4 серпня 2011 р. від ДТГО "Львівська залізниця" на закупівлю композиційних колодок і накладок дискових гальм на 2,7 млн грн (перемогло ПАТ "Трібо"); 1 червня 2012 р. від ДП "Одеська залізниця" на закупівлю гальмівних композиційних колодок на 1,98 млн грн (перемогло ПАТ "Трібо"); 14 березня 2013 р. від ДП "Донецька залізниця" на закупівлю композиційних колодок на 1,96 млн грн (перемогло ТОВ "БЦ "Трібо"); 1 квітня 2013 р. від ДП "Донецька залізниця" на закупівлю гальмівних композиційних колодок на 1,96 млн грн (перемогло ТОВ "Білоцерківський завод "Трібо").

Як зазначають журналісти сайту "Наші гроші", про імовірну пов’язаність ПАТ "Трібо" і ТОВ "БЦ "Трібо" з К.Єфименком свідчить те, що ТОВ "БЦ "Трібо" на момент тендеру 2013 р. належало Олексію Єфименку (батьку К.Єфименка), а головним акціонером ПАТ "Трібо" до 2010 р. було ВАТ "КФК", серед керівників якого фігурували родичі К. Єфименка: Єфименко Олексій Іванович (голова Наглядової ради), Єфіменко Марія Олексіївна (Гендиректор) та Єфіменко Валентина Яківна (перший заступник голови Наглядової ради). Марія Єфіменко також була членом Наглядової ради ПАТ "Трібо" у 2009-2012 рр., а з 2012 р. – головою Наглядової ради цього підприємства.

За підрахунками "Наших грошей", з 2008 р. по 2013 р. ТОВ "Білоцерківський завод "Трібо" отримало підрядів на суму 123,68 млн грн, дві третини з яких припали на період з 2010 р., коли К. Єфименка було призначено спочатку міністром транспорту, а потім — першим заступником міністра інфраструктури.

Повʼязані особи

Українська
Тетяна Григорівна
 • секретар комітету з конкурсних торгів, начальник відділу з організації тендерних закупівель ДП «Південня залізниця»
 • Кількість справ: 2
Єфименко
Олексій Іванович
 • засновник ТОВ «Білоцерківський завод «Трібо» та колишній акціонер і голова Наглядової ради ВАТ «КФК»
 • Кількість справ: 1
Єфіменко
Марія Олексіївна
 • колишній Гендиректор ВАТ «КФК», колишня голова Наглядової ради ПАТ "Трібо"
 • Кількість справ: 1
Єфименко
Костянтин Олексійович
 • перший заступник Міністра інфраструктури України
 • Кількість справ: 1
Іщенко
Павло Дмтрович
 • керівник ТОВ «Білоцерківський завод «Трібо», екс-голова правління і голова ліквідаційної комісії ПАТ «Трібо»
 • Кількість справ: 1
Дубов
Ігор Вікторович
 • керівник ПП Фірма «Зовнішторгсервіс»
 • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ 32485873
ЄДРПОУ 05495578