Матеріальна допомога для Металіста Азарова-молодшого

У 2010 р. Державне агентство України з управління національними проектами на підставі конкурсного відбору виплатило ПрАТ "Виробничо-комерційне підприємство "Металіст" 3,28 млн грн за проектом "Придбання автоматичної установки для виготовлення стальних труб 18-76 LM 70 HF" в рамках державної підтримки шляхом компенсації відсоткових ставок за користування кредитом.

Як випливає з матеріалів журналістського розслідування "Української правди", гроші були виділені на устаткування, яке, ймовірно, вже два роки як перебувало у власності підприємства. Так, на сайті "Металісту" зазначено: "В декабре 2008 г. на АО "ПКП Металлист" был введен в эксплуатацию новый импортный высокотехнологичный трубный стан LM 70 HF". Ще однією підставою сумніватися у доцільності надання коштів "Металісту" є той факт, що власники фірми – іноземні компанії: 50% належить австрійській "Гарді", 31% – британській "Овертакс Менеджмент". "Овертакс Менеджмент" має своїми корпоративними членами белізькі офшори Advance Developments Ltd та Corporate Solutions, а директором фірми "Гарда" до 18 квітня 2012 р. була Лілія Фатхуліна, дружина Олексія Азарова, батько якого Микола Азаров на той час обіймав посаду прем’єр-міністра України. Другим директором і формальним акціонером "Гарди", за інформацією "УП", був юрист Фридріх Бубла, який разом з Олексієм Азаровим був директором іншої австрійської компанії Фонд "Стабільна Україна".

Таким чином, родина Азарових імовірно могла сприяти наданню бюджетних коштів частково підконтрольному їм підприємству (Державне агентство України з управління національними проектами на той момент було підпорядковане Кабінету міністрів). З 1 вересня 2010 р. по 25 липня 2011 р. очільником Державного агентства України з управління національними проектами був Сергій Євтушенко. 

Центр протидії корупції з допомогою нардепів Л.Оробець, В.Чумака та М.Головка передав викладені матеріали до контролюючих органів. Голова ДФІУ М.Гордієнко в квітні 2014 р. на звернення повідомив, що порушень в межах повноважень його відомства виявлено не було. У той же час міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 21 травня 2014 р. повідомив, що з приводу викладених фактів було відкрито кримінальне провадження. 9 лютого 2015 р. ГПУ повідомила, що досудове розслідування триває, але йому перешкоджає факт перебування ПрАТ "Металіст" на непідконтрольній Україні території.

Повʼязані особи

Євтушенко
Сергій Анатолійович
  • Очільник Державного агентства України з управління національними проектами (1 вересня 2010 - 25 липня 2011 р.), очільник Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (з березня 2014 р.)
  • Кількість справ: 1
Азарова
Лілія Едуардівна
  • екс-директорка австрійської фірми "Гарда" (до 18 квітня 2012 р.), дружина Олексія Миколайовича Азарова, дівоче прізвище Фатхуліна
  • Кількість справ: 1
Азаров
Олексій Миколайович
  • син Миколи Азарова, чоловік Лілії Азарової
  • Кількість справ: 1