Колишня фірма Халая розіграла третину мільйона на дах школи

6 січня 2015 р. Департамент економіки та розвитку Черкаської міськради за дозволом голови комітету з конкурсних торгів (в особі заступника директора Департаменту, начальника відділу з питань підготовки тендерних процедур Барабохи Олександра Володимировича) уклав угоду з ПП “Черкаси-Інтерстрой” на капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5. Вартість угоди склала 0,36 млн грн.

За інформацією сайту “Наші гроші” тендер є сумнівним, оскільки існує зв’язок між учасниками конкурсу. Мобільний зв’язок. ПП “Черкаси-Інтерстрой” та єдина допущена до торгів фірма-конкурентка ПП “Техбуднагляд” вказали у протоколі розкриття пропозицій один і той самий номер мобільного телефону — (093)8979284. Крім того, обидві фірми вказали однаковий номер телефону також у держреєстрі — 0472657290.

На тендер також подавало заявку ПП “Будівельна компанія ФАЗІС”, однак її було відхилено через невідповідність умовам документації конкурсних торгів. Однак у чому саме полягала невідповідність тендерний комітет не повідомив.

“Черкаси-Інтерстрой” зареєстровано в березні 2013 року. Засновницею значиться Раїса Сидоренко.

Засновником фірми “Техбуднагляд” був Володимир Халай, позафракційний депутат Черкаської міськради.

Центр протидії корупції за допомогою нардепа Єгора Соболєва передав викладені факти до контролюючих органів. Прокурор Черкаської області Шеремета Ю.В. перекинув звернення до Держфінінспекції у Черкаській області та Черкаського обласного територіального відділення АМКУ. Держфінінспекція в Черкаській області повідомила, що проводить аналіз документів. Пізніше, начальник Держфінінспекції в Черкаській області Тетяна Велько в зазначила, що Замовником відмовлено у наданні документів, тому контролюючий орган звернувся за допомогою до прокуратури Черкаської області і був перенаправлений за допомогою до Соснівського РВ УМВС України в Черкаській області.

В.о. голови Черкаського обласного територіального відділення АМКУ Людмила Гітман за результатами аналізу матеріалів повідомила, що ПП “Черкаси-Інстрой” та ПП “Техбуднагляд” надали недостовірну інформацію щодо осіб, які були залучені до підготовки кошторисної документації для участі в торгах. Тому на учасників накладені штрафи загальним розміром 8 тисяч гривень: по 4 тисячі грн кожному у відповідності до п. 15 ст. 50 ЗУ “Про захист економічної конкуренції”.

Держфінінспекція в Черкаській області 24.02.2015 року здійснила вихід на об’єкт контролю для проведення перевірки процедури закупівель. Однак, посадові особи Департаменту економіки та розвитку Черкаської міськради відмовили у наданні документів, тому контролюючим органом складено протокол про адміністративне провопорушення за ст. 162-2 КУпАП (штраф до 255 грн.).

Перший заступник Прокурора міста Черкаси Ю.Пасічна повідомила про те, що встановлено, що переможцем конкурсних торгів – ПП “Техбуднагляд” – подано на торги недостовірну інформацію, у зв’язку з чим прокуратурою м. Черкаси 10.06.2015 року зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення). За результатами розгляду звернень Держфініспекції у Черкаській області до правоохоронних органів СВ Соснівського РВ УМВС України у Черкаській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 356 КК України (самоправство).

Повʼязані особи

Барабоха
Олександр Володимирович
  • голова комітету з конкурсних торгів, заступник директора департаменту економіки та розвитку Черкаської міськради, начальник відділу з питань підготовки тендерних процедур
  • Кількість справ: 1