Ревізія діяльності Українського державного центру радіочастот

8 липня 2013 р. ДП "Український державний центр радіочастот" з дозволу голови комітету з конкурсних торгів (заступника начальника підприємства з загальних питань) Вадима Ковальського уклало договір на 19,97 млн грн з ТОВ "НТЦ "Омніс" на послуги з проведення вимірювань показників якості послуг мобільного зв’язку в регіонах.

За інформацією видання InternetUa, тендер є сумнівним, оскільки співзасновник фірми-переможця є родичем посадової особи замовника: 26,6% статутного капіталу ТОВ "НТЦ "Омніс" начебто належить зятю начальника УДЦР Павла Слободянюка Олегу Кривушкіну.

Ця закупівля є лише одним з підозрілих фактів, виявлених журналістами щодо діяльності УДЦР. У матеріалі повідомляють також і про інші порушення: угоди УДЦР з фірмою доньки начальника УДЦР Таїсії Кривушкіної ТОВ "АРД Телеком", а також підозрілі з тих чи тих підстав угоди з іншими фірмами (в тому числі надлишкове посередництво ТОВ "Автогарант АВІ", фіктивна пасивна конкуренція з боку ТОВ "Брумз").

Непрозорість у діяльності УДЦР також підтверджується листом ДФІУ № 06-14/74 від 24 січня 2014 р. до НКРЗІ, у якому повідомлялося про виявлення в діяльності УДЦР фінансових порушень на майже 5,3 млн грн і неможливість провести зустрічні перевірки щодо 34,6 млн грн у ряду контрагентів УДЦР через їхнє невстановлене місцезнаходження: ТОВ "Медіум-ТВ", ТзОВ "Захід Фасіліті Менеджмент", ТОВ "Проектдормісттехнологія", ТОВ "Флагман Мотор Плюс", ТОВ "Динат Груп", ТОВ "Стар-к груп", ТОВ "Кейтерінг столиця сервіс", ТОВ "НЕОНА Консалт". ТОВ "Лабораторія інформаційних систем" не надала документів для зустрічної перевірки.

Центр протидії корупції з допомогою нардепа В.Іляшенка передав викладені факти до контролюючих органів. У результаті МВС спочатку відкрило кримінальне провадження, а потім закрило його "у зв’язку із відсутністю складу злочину".

Повʼязані особи

Ковальський
Вадим Миколайович
  • голова комітету з конкурсних торгів, заступник начальника з загальних питань ДП "Український державний центр радіочастот"
  • Кількість справ: 1
Слободянюк
Павло Васильович
  • начальник ДП "Український державний центр радіочастот"
  • Кількість справ: 1
Кривушкіна
Таїсія Павлівна
  • засновниця ТОВ «АРД Телеком», донька Павла Слободянюка
  • Кількість справ: 1
Рожнова
Олена Леонідівна
  • співзасновниця і керівник ТОВ «АРД Телеком» з 21 листопада 2011 р.
  • Кількість справ: 1