Державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" купувало у австрійської фірми Мартиненка і Жванії ядерне паливо за підвищеною ціною

За інформацією журналістів "Української правди", у лютому 2015 р. між казахстанським ТОВ “Степногорський гірничо-хімічний комбінат” і австрійською "STEUERMANN" був підписаний контракт на поставку ДП "СХІДГЗК" 600 тонн уранового концентрату. "STEUERMANN" виступала покупцем, а ДП "СХІДГЗК" — отримувачем вантажу. На вересень 2015 на комбінат було поставлено 400 тонн концентрату, за який "STEUERMANN" заплатила $38 млн, тобто $95/кг. В податковій декларації при ввезенні вантажу до України сума контракту склала $51,6 млн, тобто $129/кг. Подібна схема працювала в 2014 році і, за даними СБУ збитки становили 10 млн. дол, в той час як за інформацією видання "Української правда" дохід "Steuermann" склав $13,6 млн.

"STEUERMANN" належить фірмі з Ліхтенштейна Nemessis Anstalt, кінцевим бенефіціаром якої, за інформацією депутата Сергія Лещенка є кузен Давида Жванії Олександр Іосселіані. Жванія в інтерв'ю журналістам "Української правди" зазначив, що Мартиненко керував з іншими компаніями оформленням Steuermann в свою власність. В той же час, бізнесмен зазначив, що сам він не є акціонером цієї компанії.

Номінальний керівник і власник "STEUERMANN" Вольфганг Айбергер володіє 0,55% акцій “Діамантбанку”, котрий на 23,81% належить Давиду Жванії. "STEUERMANN" входить до наглядової ради Запорізького абразивного комбінату, котрий входить до сфери інтересів Жванії і Мартиненка. Також "STEUERMANN" є засновником російського ЗАТ "Салено" разом з партнером Жванії та Мартиненка Коте Соткімлавою. Згідно з інформацією, опублікованою журналістами, пан Соткімлава очолює ірладську фірму "Брінкфорд Лімітед", яка виступила співзасновником російської компанії ЗАТ "Атоменергоресурс" (в якій Соткімлава виступає генеральним директором).

За інформацією Сергія Лещенка, певний період у минулому керівником компанії був Ігор Керезь, котрий володіє 46,48% акцій "Діамантбанку", а також був помічником на громадських засадах Давида Жванії.

Команда Центру протидії корупції звернулася з заявою про злочин до Генерального прокурора України. Листом від 11.12.2015 року Генпрокуратура повідомила, що заяву передали на розгляд прокуратурі Дніпропетровської області за територіальною підслідністю.

Повʼязані особи

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ None
ЄДРПОУ None
ЗАТ
ЄДРПОУ None
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 00222226
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ None