Британська компанія оплатила американських лобістів для Тимошенко

Як зазначає Сергій Лещенко у своєму блозі, у червні 2015 р. Юлія Тимошенко здійснила таємний візит до Вашингтону (США), де зустрілась з низкою сенаторів. Послуги американських лобістів компанії Wiley Rein LLP, які організовували зустрічі, для Юлії Тимошенко оплачувала британська компанія Trident Foundation. Це стало відомо зі звіту Wiley Rein LLP, який компанія надіслала у липні 2015 р. до Мін'юсту США. За перше півріччя 2015 р. лобізм в інтересах Тимошенко був оцінений у 215 тис 940 дол. З них 210 тис дол за Тимошенко внесла Trident Foundation, і 5 тис дол — Олександр Тимошенко.

Базовий контракт між Wiley Rein LLP та Trident Foundation було укладено 1 березня 2014 р, при тому, що компанію Trident Foundation зареєстрували на два тижні пізніше, 13 березня 2014 р., тобто легалізація стосунків відбулася заднім числом. Директором компанії Trident Foundation є пан Михайло Соколов, імовірно, колишній нардеп від "Батьківщини".

Закони України забороняють фінансувати політичні партії з-за кордону, тоді як Тимошенко, згідно з інформацією Лещенка, зустрічалася з сенаторами в якості лідера партії та фракції для обговорення політичних питань (про це зазначено в звіті лобістів). Окрім того, Юлія Тимошенко з листопада 2014 р. має статус народного депутата, і оплата коштом Trident Foundation в інтересах лідерки "Батьківщини" може підпадати під статтю 23 закону "Про запобігання корупції", якою введено обмеження щодо одержання подарунків.

Повʼязані особи

Тимошенко
Юлія Володимирівна
  • народний депутат України VIII скликання, Голова депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України, Прем'єр-Міністр України 18 грудня 2007 — 11 березня 2010
  • Кількість справ: 18

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ None