Генпрокуратура намагалась збутися справи Миколи Злочевського

Як зазначає Сергій Лещенко у своєму блозі, у 2015 р. Генпрокуратура України намагалась позбутися справи екс-міністра охорони природного середовища Миколи Злочевського. Мова йде про 23,5 млн дол Злочевського на британських рахунках банку BNP Paribas, які були заморожені правоохоронцями Британії у 2014 р., і котрі, за словами Лещенка, потрапили туди від Сергія Курченка, щодо якого в березні 2014 року було застосовано міжнародні санкції.

У березні 2014 р. розпорядник рахунків Злочевського адвокат Андрій Кіча дав банку вказівку перевести гроші з Лондону на Кіпр, після чого BNP Paribas поінформував про це британський Офіс з питань великого шахрайства, який 22 березня 2014 р. почав справу про відмивання коштів. Згодом британський суд арештував 23,5 млн дол Злочевського.

2 грудня 2014 р. слідчий Кравець, що перебуває у підпорядкуванні заступника генпрокурора Заліска, у листі адвокату П.Бойку пише про те, що Злочевський не підозрюється у вчиненні злочинів. Хоча, згідно з інформацією Лещенка, на той момент відкрито провадження щодо незаконного збагачення Злочевського і тривав збір доказів по справі.

Зі слів Лещенка, 4 грудня 2014 р. перший заступник генпрокурора Микола Герасимюк вирішує прибрати справу Злочевського з Генпрокуратури та віддати її у міліцію. А нагляд за слідством у МВС належав тоді до посадових обов'язків ще одного заступника генпрокурора Віктора Шокіна.

10 грудня британці звертаються до влади з попередженням, що з коштів Злочевського буде знято арешт. Тодішній генпрокурор Ярема доручає Герасимюку та Шокіну до 25 грудня 2014 р. вирішити питання щодо звернення до британських правоохоронців по справі Злочевського, але станом на це число жодних документів Каськом, який відповідав за міжнародну правову допомогу, отримано не було.

25 грудня 2014 р. в прокуратуру приходить лист від компетентних органів США із попередженням, що подальше зволікання у справі Злочевського поставить під сумнів усі санкції щодо усього оточення Януковича, накладені Євросоюзом, Швейцарією та Ліхтенштейном.

29 грудня 2014 р. справу повертають з міліції до прокуратури, після чого Злочевському в той день висувають підозру.

Суд Лондона задовольняє клопотання Злочевського та знімає арешт з коштів. Суддя в постанові звертає увагу на непослідовність позиції української прокуратури, яка з різницею в 27 днів дає листа Злочевському про його чистоту перед законом (справа рук Заліска та Герасимюка), а потім вручає підозру (під впливом посольства США та за наполяганням Каська).

24 квітня 2015 року заступник генпрокурора Юрій Столярчук обіцяв дослідити, чому попереднє керівництво Генпрокуратури фактично діяло в змові зі Злочевським. За півроку нічого зроблено не було. У жовтні 2015 прокуратура починає службову перевірку щодо Віталія Каська.

Повʼязані особи

Злочевський
Микола Владиславович
  • Міністр екології та природних ресурсів у 2010-2012 роках, співвласник ТОВ "Надрагаз"
  • Кількість справ: 2
Кравець
Андрій Богданович
  • начальник п'ятого слідчого відділу головного слідчого управління генеральної прокуратури України
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

державна організація
ЄДРПОУ 00034051