Близькі фірми розіграли 9 мільйонів на матеріали для очищення крові

4 квітня 2014 р. Департамент охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації з дозволу голови комітету з конкурсних торгів (заступника директора Департаменту) Наталії Федів уклав угоду на 8,6 млн грн з ТОВ "Лінк-Медитал" на придбання витратних матеріалів для перитонеального діалізу.

За інформацією сайту "Наші гроші", тендер є сумнівним, оскільки проходив між імовірно пов’язаними фірмами. Так, ТОВ "Лінк-Медитал" заснували Микола та Олексій Баришевські (перший є також підписантом підприємства, другий – керівником), а єдиним конкурентом виступило ТОВ "Бакмед", співзасновником і директором якого Микола Баришевський був до 2010 р. При цьому "Бакмед" спочатку був заснований ДП "Укрмедпостач" МОЗ України" (обидва підприємства досі зареєстровані за однією й тією ж адресою). Як зазначають "Наші гроші", на момент тендеру "Бакмед" очолював Дмитро Сергійович Ледін, тоді як у 2011 р. серед засновників "Бакмеду" був Сергій Ледін – екс-замдиректора ДП "Укрмедпостач" МОЗ України".

Центр протидії корупції з допомогою нардепа В.Чумака передав викладені факти до контролюючих органів. Голова ДФІУ в Хмельницькій області Л.Одинець повідомила, що перевірка інспекції порушень не виявила, і аналогічну відповідь дав голова Хмельницького облтервідділення АМКУ В.Олуйко.

Повʼязані особи

Баришевський
Микола Миколайович
  • співзасновник і підписант ТОВ "Лінк-Медитал", екс-співзасновник і екс-директор ТОВ «Бакмед»
  • Кількість справ: 1
Баришевський
Олексій Миколайович
  • співзасновник і керівник ТОВ "Лінк-Медитал" з 1 жовтня 2010 р.
  • Кількість справ: 1
Федів
Наталія Василівна
  • голова комітету з конкурсних торгів, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 14274480