Старі Чеські трамваї замість ремонту

22 травня 2014 р. КП "Київпастранс" за підписом голови комітету з конкурсних торгів (головного інженера) Юрія Бомбандьорова уклало угоду на 14,74 млн грн з ПрАТ "Київський завод електротранспорту" на капітальний ремонт 15 трамвайних вагонів.

За інформацією програми "Наші гроші", тендер є сумнівним, оскільки відповідальна за закупівлю особа є пов’язаною з членом Наглядової ради фірми-переможця, а фірма-переможець замість ремонту старих вагонів нібито займається реставрацією списаних імпортованих вагонів, продаючи їх за ціною майже втричі вищою від собівартості.

Як з’ясували журналісти сайту "Наші гроші", ПрАТ "КЗЕТ" приймає від "Київпастрансу" вагони на ремонт, але замість ремонту реставрує списані чеські трамваї. За підрахунками "Наших грошей", реальна собівартість закупівлі, доставки і відновлення одного вагону становила 350 тис грн, тоді як "Київпастранс" заплатив за капремонт по 982,8 тис грн за одиницю. Генеральний директор ПрАТ "КЗЕТ" Микола Нечипоренко (який також володіє 5% акцій "КЗЕТ") підтвердив, що його підприємство займається реставрацією чеських вагонів. У той же час відповідальний за закупівлю Ю.Бомбандьоров заявив, що "КЗЕТ" займається ремонтом, а "Київпастранс" не купує вживаної техніки.

Іншою підозрілою деталлю тендеру є зв’язок Ю.Бомбандьорова з "КЗЕТ". Так, згідно з інформацією системи "Сміда", ТОВ "Річ-М", 65% статуного фонду якого належить Ю.Бомбандьорову (власником інших 35% і директором фірми є Олена Божкова), було засновником "КЗЕТ", а головний бухгалтер "Річ-М" Надія Гончаренко є членом Наглядової Ради "КЗЕТ" і володіла 15% його акцій у 2013 р. У коментарі для програми "Наші гроші" Ю.Бомбандьоров заявив, що не знає, чи є Н.Гончаренко головним бухгалтером його фірми.

Слід також зазначити, що "Київпастранс" не вперше віддав ремонт трамвайних вагонів "КЗЕТ": як повідомляв сайт "Наші гроші", аналогічний контракт на 14,74 млн грн підприємства підписали 18 квітня 2013 р. Єдиним конкурентом на тендерах і 2013, і 2014 року було МКП "Дніпропетровський електротранспорт".

Центр протидії корупції з допомогою нардепа В.Чумака передав викладені факти до контролюючих органів. 5 лютого 2015 р. Начальник ДФІ у м.Києві А.Яценко повідомив, що перевірка виявила ряд серйозних порушень у госпдіяльності КП "Київпастранс", одним з яких була в тому числі й переплата за ремонт трамваїв від "КЗЕТ". 16 березня 2015 р. в. о. прокурора міста Києва О.Калина повідомив, що надані ЦПК відомості долучені до матеріалів кримінального провадження, відкритого за результатами ревізії ДФІ, за попередньою кваліфікацією за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинене в особливо великих розмірах).

Повʼязані особи

Бомбандьоров
Юрій Петрович
  • голова тендерної комісії, головний інженер "Київпастранс"
  • Кількість справ: 2
Нечипоренко
Микола Кирилович
  • гендиректор і власник 5% ПрАТ "Київський завод електротранспорту"
  • Кількість справ: 1
Гончаренко
Надія Борисівна
  • член Наглядової ради і екс-власниця 15% ПрАТ "Київський завод електротранспорту", головний бухгалтер ТОВ "Річ-М"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ 31725604
ЄДРПОУ 30043703