"Укрбуд" опікується незаконним будівництвом житлового комплексу "Сонячна Рів’єра"

Згідно з сюжетом програми "Схеми", будівництво житлового комплексу "Сонячна Рів’єра" на вулиці Микільсько-Слобідській у Києві проводилося з численними порушеннями. Житловий комплекс будують у 7-гектарній прибережній зоні Дніпра.

До 2007 р. у земельному кадастрі на території "Сонячної Рів’єри" було 5 окремих ділянок, дві з яких перебували у власності Києва з цільовим призначенням "благоустрій територій"; одна також у власності Києва — для "готельно-офісного центру"; ще одна була у власності ЗАТ "МВЦ" для виставкового центру; ще одна належала ТОВ "Терра Капітал" з призначенням "для реабілітаційного центру, водно-спортивної бази, громадських пляжів". Ці землі поскуповувало ТОВ "Майк", підпис від якого на трьох договорах з п’яти поставив поставив батько депутата Київради Вадима Столара Михайло Столар, а серед засновників фірми – його дружина Яна Столар.

27 липня 2007 р. рішенням Київської міської ради було змінено цільове призначення всіх п’яти ділянок на "для будівництва багатофункціональних комплексів у складі комплексу готельно-офісного та торгівельно-розважального призначення, житлово-офісного комплексу з апартаментами, яхт-клубу, дельфінарію, аквапарку, благоустроєних набережних". За інформацією журналістів, таке зведення двох будинків у прибережно-захисній смузі, на території пам’ятки ландшафту суперечить генеральному плану міста. Відповідно до законодавства для великих річок встановлюється 100-метрова прибережна захисна смуга, тож три будинки "Сонячної Рів’єри", ближче до Дніпра, не мали б там зводити. Попри це ще у 2005 р. забудовник отримав лист з підписом заступника голови комітету України по водному господарству від Мінприроди України Миколи Бабича, згідно з яким захисна смуга вказаної ділянки зменшена до 50 м. ширини, а це порушення законодавства.

У 2009 р. фірма "Майк" перепродала землю компанії "Терра Капітал".  Засновником власника землі ТОВ "Терра Капітал" є компанія "Синемон Естейтс Лімітед", зареєстрована у Лондоні. "Синемон Естейтс Лімітед" була ліквідована у жовтні 2014 року, але на квітень 2015 лишалася кінцевим співвласником землі на Микільській Слобідці. Керівник "Укрбуду" Максим Микитась заявив, що не має жодних сумнівних даних щодо ТОВ "Терра Капітал", для проекту якої фактично виступає парасолькою, а також не бачить нічого поганого в офшорах, і, якщо це когось бентежить, радить не купувати квартир. Будувала житловий комплекс ТОВ "Укрбуд девелопмент". Її засновником є також офшорна компанія — белізька Веріс Інвестмент ЛТД.

Землю під будівництвом в ТОВ “Терра Капітал” у травні 2015 року відсудив “Ощадбанк”, оскільки той купував її під кредитні кошти банку. У заставу при цьому заклали вищевказану ділянку, при чому разом із нинішніми й майбутніми об’єктами на ній, включаючи нерухоме майно, будівництво якого ще не завершено. Повернути кредит мали до грудня 2015 року.

6 грудня 2016 року "Ощадбанк" виставляв ділянку 0,7 гектара на торги. 7 грудня "Укрбуд" подав заявку на участь. Єдиного конкурента до торгів не допустили, і за тиждень "Укрбуд" викупив землю за 33 мільйони 700 тисяч гривень. Причому ділянку продали як пустир, без урахування вартості недобудів. А 17 лютого 2017 року архітектурний департамент видав містобудівні умови для закінчення зведення двох будинків.

Міський голова Віталій Кличко не бачить проблеми у порушенні вимог до будівництва. Він вважає, що треба добудувати два розпочатих будинка.

Повʼязані особи

Столар
Михайло Леонідович
  • підписант договорів про куплю-продажу земельних ділянок від ТОВ "Майк"
  • Кількість справ: 1
Бабич
Микола Якович
  • заступник голови комітету України по водному господарству від Мінприроди
  • Кількість справ: 1
Свистунов
Олександр Вікторович
  • директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА з 2016 року
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 31810013
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32846852
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32920218