Укрзалізниця заплатить 49 млн, виведених на схемі Добкіних

Згідно з інформацією сайту "Наші гроші", компанії, причетні до Михайла Добкіна, вивели 68 млн. гривень з "Укргазбанку", а поверне їх частину (49 млн) "Укрзалізниця".

Корупційна складова справи полягає в наступному. У 2010 році ДП "Укрзалізничпостач" і ТОВ "ПММ Сервіс-І" уклали договір поставки дизпалива на 182,25 млн грн. По цьому договору Укрзалізничпостач заборгував 68 млн грн. У квітні 2011 року "ПММ Сервіс-І"  передало борг новому кредитору – ТОВ "Усмарь". Таким чином, Укрзалізничпостач став винен 68 мільйонів уже фірмі "Усмарь". Щодо фірми "Усмарь", то вона взяла в державного Укргазбанку кредит на ці ж 68 млн грн. під заставу заборгованості Укрзалізничпостачу. Борг перед фірмою "Усмарь" був повністю погашений у травні-вересні 2011 року. Але гроші Укргазбанку фірма не повернула. У зв’язку з невиконанням умов кредитного договору банк ще в серпні 2011 року повідомив Укрзалізничпостач про переведення боргу перед "Усмарь" на Укргазбанк. Але, незважаючи на це повідомлення, Укрзалізничпостач перерахував решту 49,06 млн грн. фірмі "Усмарь". Пізніше Укргазбанк виграв суди всіх трьох інстанцій із позовом до Укрзалізничпостачу про повернення коштів, які позичила фірма «Усмарь». Останнє рішення прийняв 15 грудня 2015 р. Вищий господарський суд. Приймаючи рішення про стягнення коштів з залізниці суди виходили з того, що Укрзалізничпостач знав про переведення боргу на Укргазбанк. Тому стягненню підлягали тільки 49,06 млн грн., що були перераховані фірмі "Усмарь" після отримання листа Укргазбанку.

У 2012 році було відкрито кримінальне провадження № 12012110100000101 за фактом привласнення службовими особами фірми "Усмарь" коштів Укргазбанку. Однак клопотання про виїмку документів по справі слідчий Нацполіції Руслана Сотнікова подала тільки у квітні 2016 року. Водночас є ще одне кримінальне провадження № 42013000000000018, яке відкрите з аналогічними формулюваннями – привласнення службовими особами фірми "Усмарь" грошей Укргазбанку. У судовому реєстрі є тільки дані, що 10 грудня 2014 р. слідчий Сотнікова вже отримувала дозвіл на виїмку документів низки компаній. Подальший перебіг справи невідомий.

Власником фірми "Усмарь" значився Олег Злодюшко, який у 2009 році на підставі довіреності представляв ЗАТ "Серп і молот".  До 2010 року перед переоформленням на Злодюшка директором "Усмарь" був Олег Гуревич. Пізніше, коли Михайло Добкін став губернатором Харківщини, Олег Гуревич був його радником з питань паливно-енергетичного комплексу. Контрольний пакет акцій 87% мала кіпрська компанія Capetown Limited. Членом спостережної ради був Григорій Соломанін, відомий як колишній помічник нардепа Михайла Добкіна. Також він був акціонером банку "Золоті Ворота". На Злодюшка було зареєстровано окреме кримінальне провадження № 32013190000000069 за привласнення, розтрату майна і службове підроблення. Протягом 2013 року правоохоронці постійно викликали Злодюшка на допит, але він не приходив. У жовтні 2013 р. його оголошено в розшук. А ще через місяць Олег Злодюшко помер за невідомих обставин. У зв’язку зі смертю підозрюваного справу проти Злодюшка на початку 2014 р. було закрито.

"ПММ Сервіс-І" була оформлена на Оксану Воронову, котра одночасно була директором ТОВ "Фіола І". У реєстрі як основний вид діяльності фірми "Фіола І" значиться оптова торгівля паливом. А засновниками виступають дві кіпрські компанії Vestekelta Investments LTD і Earlycentre limited. Директором Vestekelta Investments LTD у кіпрському реєстрі записаний Марк Добкін. Кіпрська власність оформлена на белізький офшор Brontex Trade Limited. Засновником другої кіпрської компанії Earlycentre Limited є кіпріот — Dimitra Kosma Igkol.  На цього жителя Кіпру також записано Capetown Limited, яка володіла ЗАТ "Серп і молот", що представляв Злодюшко. Вищезгадані кіпрські компанії об’єднує також те, що в один день 11 січня 2016 вони ліквідувалися.

Повʼязані особи

Злодюшко
Олег Олегович
  • власник ТОВ "Усмарь", помер в листопаді 2013 року
  • Кількість справ: 1
Воронова
Олена Олександрівна
  • власниця ТОВ "ПММ Сервіс-І", керівниця ТОВ "Фіола І"
  • Кількість справ: 1
Соломанін
Григорій Анатолійович
  • член спостережної ради Capetown Limited, колишній помічник Михайла Добкіна
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ None
ЄДРПОУ None
ЄДРПОУ None
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 36555294
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33725082