Рідня Антона Яценка має елітну нерухомість в центрі Києві на мільярд

Родина народного депутата Антона Яценка має 8,3 тисячі квадратних метрів нерухомості в центрі столиці. Про це пишуть журналісти сайту "Наші гроші", посилаючись на витяги з Реєстру речових прав на нерухоме майно.

Сестра нардепа Дар’я Яценко є власницею щонайменше трьох квартир загальною площею 388 кв.м., з яких одна на вул.Володимирській 51/53 і ще дві на вул.Круглоуніверситетській 3-5.

Дружина Яценка Людмила Кравчук має 611 кв.м. у житловому будинку на вул.Артема, 50. Це єдина нерухомість, відображена в декларації Антона Яценка, куди він згідно до чинного законодавства записав себе, дружину та дітей. Більша частина будинку на вул.Артема, 50 належить тестю нардепа Івану Кравчуку — 5350 кв.м.

Тесть Яценка має щонайменше дві квартири по вул. Грушевського, 9а, які здає в оренду одеському губернатору Палиці

Ще Іван Кравчук є власником 484 кв.м. нежилого приміщення у бізнес-центрі "Ботанік-Тауерс" по вул. Саксаганського, 119, а також нежилих приміщень площею 788 кв.м. на бульварі Тараса Шевченка, 11.

Крім того, Іван Кравчук значиться власником трьох квартир загальною площею 648 кв.м.: дві з них в елітному будинку на Грушевського 9-а і ще одна на бульварі Тараса Шевченка,11.

На тестя народного депутата Антона Яценка записаний палац на 1500 кв.м. Також тесть нардепа є власником низки елітних квартир та комерційної нерухомості. Про це йдеться у розслідуванні програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом".

Палац знаходиться у селищі Козин під Києвом: на 1,33 га землі розташовані будинок загальною площею 1 520 кв.м., професійний тенісний корт, басейн, т.д. Власником будинку наразі значиться тесть Антона Яценка, Іван Кравчук, відповідно до договору дарування від серпня 2010 р. За інформацією програми, попереднім власником маєтку в Козині був сам нардеп Яценко, який 2010-го переоформив будинок на тестя за договором дарування. Решту нерухомості Іван Крачук також отримав у подарунок упродовж двох днів - частину одночасно з козинським будинком, а частину через день.

При цьому виявилося, що тесть і теща Антона Яценка самі мешкають у звичайному будинку в с.Маковище Макарівського району Київської області. З журналістами спілкуватися принципово відмовляються.

Загальна площа вказаних об’єктів становить 8,3 тис кв м. Нерухомість на вказаних вулицях коштує від $4 тис за квадратний метр. Відтак загальна вартість житла сім’ї Яценко-Кравчук може становити $33 млн, або близько 1 млрд грн. за нинішнім курсом.

Офіційно Антон Яценко не володіє жодною нерухомістю. Згідно з декларацією за 2013 рік, він заробив 233 тис грн. на рік. Його дружина мала доходу 0,96 млн грн. від здавання майна в оренду.

Коментувати походження майна та рід занять тестя Яценко не захотів, наголосивши, що тесть — не публічна особа і не чиновник, а відповідно не підпадає під електронне декларування.