Серед власників розпиляних земель "Пуща-Водиці" знайшлись помічники нардепа-ляшківця та екс-голови Держземагентства

Помічник нардепа від "Радикальної партії" Олег Конихов та фірма радника екс-глови Держземагентства Євгена Сінгаєвського виявились власниками землі, яка раніше належала державному агрокомбінату "Пуща-Водиця". Про це йдеться у сюжеті Аліси Юрченко у телепрограмі "Наші Гроші".

У 2010-2013 рр. сотні гектарів землі, що перебували в користуванні державного агрокомбінату "Пуща-Водиця", були виведені в приватну власність. Зокрема, 2010 р. керівництво агрокомбінату відмовилося від близько 62 га в с. Софіївська Борщагівка, де розташовані теплиці та колишня ферма підприємства.

Земля перейшла сільраді, яка розпаювала її на дрібні ділянки та безкоштовно передала сотням громадян. На другому етапі їх скупили кілька осіб. Згодом було ініційовано судовий процес щодо повернення цієї землі державі, під час якого початкові власники ділянок свідчили, що навіть не знали про виділення їм землі.

Серед остаточних власників земель "Пуща-Водиці" виявився Олександр Конихов, помічник народного депутата Сергія Скуратовського (Радикальна партія Олега Ляшка).

Конихов купив три ділянки загальною площею 21 га. Нині він володіє однією з них. Ще дві – перепродані й забудовуються попри те, що доля усіх трьох ділянок нині оскаржується в судах. Суд апеляційної інстанції постановив повернути землю держкомбінату. Олександр Конихов повідомив, що продовжує судитися.

Нардеп Скуратовський, помічником якого працює Конихов, відмовився спілкуватися про ці землі і заперечив, що є забудовником.

Разом з тим, оформлена на його дружину Людмилу Скуратовську фірма "Укрполіскорм" вже будує у Софіївській Борщагівці житловий комлекс "Софія Київська". Це будівництво курує той самий Конихов, який є не тільки помічником нардепа, а ще й є директором іншої родинної фірми Скуратовських ПП "Грін-Грей".

Через відмову держкомбінату від 62 га прокуратура порушувала кримінальну справу. Підпис на відмові поставив екс-заступник гендиректора "Пуща-Водиці" Мостицький. Його судили, але провину так і не довели.

У 2012-му агрокомбінат відмовився ще від 350 гектарів. Якщо перші 62 га керівництво агрокомбінату відчужило самостійно, то цього разу Міністерство агрополітики на чолі з Миколою Присяжнюком надало згоду на відмову. Землю знов розпаювали на сотні маленьких ділянок. Потім почалася скупка кількома групами. Серед них опинилася й компанія "Софіївський сад". Фірму засновував Євген Сінгаєвський (нині оформлена на інших осіб). У ЗМІ та матеріалах кримінальних справ він фігурує як позаштатний радник екс-глови Держземагентства Сергія Тимченка.

Повʼязані особи

Скуратовський
Сергій Іванович
  • народний депутат України VIII скликання, політична партія "Радикальна партія Олега Ляшка"
  • Кількість справ: 5
Скуратовська
Людмила Володимирівна
  • дружина народного депутата Верховної Ради Скуратовського Сергія Івановича, має корпоративні права на ТОВ "ЖЕО"СОФІЯ КИЇВСЬКА" (код ЄДРПОУ 39018680)
  • Кількість справ: 4
Присяжнюк
Микола Володимирович
  • Міністр аграрної політики та продовольства України з 11 березня 2010 до 27 лютого 2014
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

державне підприємство
ЄДРПОУ 00849296
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38467598
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 35905571