Пов'язана з Фаєрмаком фірма ледве не виграла мільярд на поглиблення дна

На початку 2016 року керівництво порту "Южний" оголосило тендер на днопоглиблювальні роботи. Переможцем було оголошено дочірню компанію бельгійської фірми "Ян Де Нул" "Ян Де Нул Україна", котра запропонувала за роботи 989 млн. гривень.

Конкурент, голандська компанія Van Oord запропонувала за ту ж роботу ціну на 90 млн. гривень нижчу. В Адміністрації морських портів України, до підпорядкування якої відноситься порт "Южний", на запит "Нового времени" відповіли, що "Ян Де Нул Україна" попросило 0,1% авансу від всієї вартості контракту, в той час, як конкуренти — 10%.

За 2015 рік "Ян Де Нул Україна" отримала лише 7 тис. гривень прибутку. В 2016-му — притягалася до суду за неподачу податкових документів. 55% цього підприємства належить кіпрським офшорам Медіт Консорціум і Хаворет Інвестментс, котрі отримали контрольний пакет вже під час проведення тендеру. Також, за словами Лещенка, під час тендеру керівником компанії став Андрій Розов — помічник народного депутата від "Народного фронту" Сергія Фаєрмарка у минулому скликанні Верховної Ради. Лещенко надіслав до Національного антикорупційного бюро запит з проханням перевірити причетність Фаєрмарка до цієї оборудки.

21 жовтня 2016 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман відмінив цей тендер. Фаєрмарк і бельгійський офіс Ян Де Нул відмовились прокоментувати ситуацію.

Повʼязані особи

Розов
Андрій Ігорович
  • помічник народного депутата Сергія Фаєрмарка у Верховній Раді 7-го скликання
  • Кількість справ: 1
Амелін
Андрій Миколайович
  • керівник ДП "Адміністрація морських портів України"
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

державне підприємство
ЄДРПОУ 38727770
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38786354