Новообраний голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко зробив десятки помилок у конкурсному завданні

Переможець конкурсу на посаду голови Миколаївської обласної держадміністрації, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Олексій Савченко у своїй письмовій презентації на конкурсі припустився численних помилок, при цьому склав тест із 40 запитань за дуже короткий час – всього шість хвилин, тобто щонайменше у 5 разів швидше від найближчого конкурента. Про це дізналися журналісти програми "Схеми".

На кожній сторінці презентації Олексія Савченка, підготовленої під час роботи над ситуативним завданням, десятки помилок у словах. У його роботі — численні помилки, невідповідність у відмінках, а інколи й незрозумілі мовні звороти.

Як заявив експерт платформи "Реанімаційний пакет реформ" Микола Виговський, вільне володіння українською мовою — це необхідна вимога для очільника обласної державної адміністрації, посада якого належить до державної служби категорії "А".

Попри те, що презентацію демонстрували на екрані перед Комісією з питань вищого корпусу державної служби, яка й мала оцінювати роботу та виступ, на співбесіді жоден із членів комісії не звернув уваги на численні граматичні помилки у презентації кандидата і не поставив жодного запитання щодо якості написання роботи.

Олексій Савченко пояснив журналісту програми таку кількість помилок у своїй презентації так: "Спочатку я почав писати ручкою, так. А потім мені сказали, що ручкою не приймуть. І мені треба було швидко це надрукувати. І я вже не, ну розуміючи, те, що треба щось здавати, да, а те, що я написав, не приймуть, то я вже, як воно там було, не дивився".

Інший етап конкурсу — письмове тестування — Олексію Савченку вдалося скласти за дуже короткий час — 6 хвилин і 4 секунди. Це значить, що в середньому за 9 секунд переможець конкурсу мав прочитати і вирішити одне тестове завдання, до якого додавалося ще чотири варіанти відповіді на вибір.

Найвищі бали Олексій Савченко отримав від таких членів комісії: представниці президента Наталії Анненкової, очільника Національного агентства з питань державної служби Костянтина Ващенка, голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак, голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка, заступника директора Інституту законодавства Верховної Ради України Артема Янчука, і від представника Профспілки працівників державних установ України Тетяни Нікітіної.

Після визначення переможця комісією 6 жовтня 2016 року Президент України Петро Порошенко призначив своїм указом Олексія Савченка головою Миколаївської облдержадміністрації з терміном випробування три місяці.

Після того, як журналісти і активісти підняли питання невідповідності Савченка посаді, що він обіймав, той записав відео з декламуванням вірша Рильського.

Олексій Савченко пройшов випробувальний термін і далі працює головою Миколаївської ОДА. Більш того, Комісія з питань держслужби змінила й ускладнила правила для допуску журналістів до зйомок перебігу конкурсів. Тепер, комісія не публікує результати письмового тестування кандидатів на державні посади, а оголошує лише загальний бал за підсумками трьох етапів конкурсу. Так само члени комісії не оприлюднюють кількість балів, виставлених кожному кандидату за результатами всіх етапів конкурсу і фінального голосування.

Юристи "Центру протидії корупції" звернулись з заявою про злочин в Нацполіцію. Там їм повідомили, що переслали їх звернення в НАБУ. ЦПК звернувся до суду з проханням зобов’язати Нацполіцію розпочати розслідування. Суд задовільнив їх скаргу і тільки після цього поліція розпочала кримінальне провадження.

Повʼязані особи

Савченко
Олексій Юрійович
  • переможець конкурсу на посаду голови Миколаївської обласної держадміністрації, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" VIII скликання
  • Кількість справ: 1
Анненкова
Наталія Валентинівна
  • керівник Головного департаменту регіональної і кадрової політики Адміністрації Президента України у 2016 році
  • Кількість справ: 1
Корчак
Наталія Миколаївна
  • голова Національного агентства України з питань запобігання корупції
  • Кількість справ: 2
Янчук
Артем Олександрович
  • заступник директора Інституту законодавства Верховної Ради України у 2016 році
  • Кількість справ: 1
Нікітіна
Тетяна Василівна
  • представниця Профспілки працівників державних установ України у 2016 році
  • Кількість справ: 1