Онур Конструкціон Інтернешнл ремонтує дорогу Львова за 64 мільйони

13 вересня 2013 р. Управління капітального будівництва Львівської міськради з дозволу голови комітету з конкурсних торгів (в.о. начальника управління) Володимира Кметика уклало угоду на 64,24 млн грн з ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" на реконструкцію проспекту Червоної Калини.

За інформацією сайту "Наші гроші", тендер є сумнівним, оскільки єдині дві фірми-учасниці регулярно подаються разом на тендери, а фірма-переможниця, як начебто засвідчила перевірка ДФІУ, у 2013 р. недобросовісно виконала інше подібне замовлення. Так, контракт від 13 вересня "Онур Конструкціон Інтернешнл" отримало, подавши пропозицію, вигіднішу від пропозиції ТОВ "Балтом Україна", яке виступило єдиним конкурентом. З 17 тендерів на загальну суму 353 млн грн, які "Онур" виграло за 2012-2013 рр., підприємство конкурувало з "Балтом Україна" на 12 (вигравши у такий спосіб 202 млн грн), при чому на 7 з них – як з єдиним конкурентом (на них припало 199 млн грн). При цьому саме ТОВ "Балтом Україна" за цей час виграло лише один єдиний тендер на 650 тис грн у вересні 2012 р.

Центр протидії корупції з допомогою нардепів В.Чумака та Л.Оробець передав викладені факти до контролюючих органів. В.о. Голови Львівського обласного територіального відділення АМКУ С.Оленюк повідомив, що ознак антиконкурентних домовленостей перевірка не виявила, пізніше аналогічну відповідь дав і Голова Львівського територіального відділення АМКУ Д.Радов. У той же час ДФІУ у Львівській області та ДФІУ заявили про наявність грубих порушень під час проведення закупівлі, у зв’язку з чим до замовника направили вимоги усунути порушення, а на В.Кметика та секретаря комітету з конкурсних торгів Ліліану Кушнір склали протоколи про адмінправопорушення за ч.1 ст. 164-14 КУпАП (штраф від 11,9 тис грн до 17 тис грн).

Прокурор Львівської області повідомив, що 29 жовтня 2013 р. почалося досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Управління капітального будівництва Львівської міськради за ознаками ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України. Слідство з’ясувало, що зазначені посадові особи у період 2011-2012 рр. здійснили оплату за рахунок бюджетних коштів у завищеному обсязі на суму 325,8 тис грн. Тим не менше, провадження зупинили у вересні 2014 р., але знову поновили вже у жовтні. За спробу передчасного закриття справи начальника слідчого відділу та слідчого СУ ГУ МВС України у Львівській області притягнули до дисциплінарної відповідальності. Станом на 3 червня 2015 р. досудове розслідування з приводу діяльності посадових осіб Управління капітального будівництва Львівської міськради ще тривало

Повʼязані особи

Кметик
Володимир Іванович
  • голова комітету конкурсних торгів, в.о. начальника Управління капітального будівництва Львівської міськради
  • Кількість справ: 1
Кушнір
Ліліана Олегівна
  • секретар комітету конкурсних торгів, спеціаліст І категорії юридичного відділу Управління капітального будівництва Львівської міськради
  • Кількість справ: 1