Геращенко і Винник хотіли скомпроментувати системи електронного декларування

Як зазначається у розслідуванні програми "Наші гроші", вхід в систему електронного декларування, внаслідок якого була додана фальшива декларація, був здійснений за допомогою сертифікованого (справжнього) електронного ключа. Цей ключ був виданий ДП "Українські спеціальні системи", але вже за декілька годин після використання зник з системи.

Першими про компроментацію системи електронного декларування розповіли на спеціальній прес-конференції народні депутати Антон Геращенко і Іван Вінник. На питання журналістки "Наших грошей" про джерело походження ключа Геращенко відповідати відмовився, Вінник же розповів, що ключ був згенерований неназваними виконавцями за допомогою неназваної програми. Версія політика прямо суперечить результатам внутрішньої перевірки Національного агенства з питань запобігання корупції та аудиту розробників.

Керівник ДП "УСС" розповів, що перевірка, котра проводилася через депутатський запит нардепа Павла Костенка, також не знайшла причасних до видачі ключа. Костенко ж повідомив, що просив провести не перевірку, а експертизу ключа в його присутності і жодної відповіді щодо цього досі не отримав.

Повʼязані особи

Геращенко
Антон Юрійович
  • народний депутат України VIII скликання,,Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ",Секретар Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
  • Кількість справ: 3

Повʼязані юридичні особи

державне підприємство
ЄДРПОУ 32348248